پس از تحویل جوابیه بنیامین نتانیاهو به نامه محمود عباس درباره شروط از سرگیری مذاکرات سازش، موجی از یاس و نا امیدی در میان مقامات تشکیلات خودگردان و رهبران جنبش فتح سایه افکنده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از یک منبع آگاه سیاسی در رام الله که خواست نامش فاش نشود، خاطرنشان کرد که دار و دسته محمود عباس، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین که به وی پیشنهاد ارسال این نامه را داده بودند، انتظار داشتند که این نامه بازتاب و تاثیر سیاسی مثبتی برای تشکیلات خودگردان در عرصه منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای داشته باشد، اما جوابیه نتانیاهو همه این امیدها را به یاس تبدیل کرد.

وی افزود که محمود عباس شنبه شب گذشته با اسحاق مولخو، فرستاده ویژه نتانیاهو در مقر المقاطعه در شهر رام الله دیدار کرده و نامه دست نوشته نخست وزیر دولت عبری به نامه سیاسی خود را تحویل گرفت.

منبع مذکور همچنین تصریح کرد، دیداری که صائب عریقات مذاکره كننده ارشد فلسطینی‌ها نیز در آن حضور داشت، هیچ نتیجه و تحول جدیدی در زمینه ازسرگیری مذاکرات به دنبال نداشت و صرفا باعث تخریب بیشتر وجهه تشکیلات رام الله نزد شهروندان فلسطینی داخل و خارج شد.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین روز شنبه به نقل از روزنامه عبری زبان معاریو اعلام کرد که نامه عباس درباره شرایط ازسرگیری مذاکرات سازش میان طرفین فلسطینی و صهیونیستی بود و به نظر می‌رسد نتانیاهو در جوابیه خود شروط و خواسته‌های طرف صهیونیستی را برای عباس مطرح کرده است.

این روزنامه افزود: از جمله این شروط و خواسته‌های نتانیاهو می‌توان به پیشنهاد تل‌آویو درباره مرزها و امنیت و به رسمیت شناختن "اسرائیل" به عنوان "کشور یهودی متعلق به تمامی ملت یهود" اشاره کرد، اما نتانیاهو مدعی شده است که این مساله پیش شرط ازسرگیری مذاکرات نیست.