رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین از مسئولان آمریكا خواست تا رژیم صهیونیستی را وادار كنند به خواسته‌های اسیران فلسطینی كه دست به اعتصاب غذا زده‌اند، پاسخ دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌به نقل از روزنامه اماراتی الخلیج، محمود عباس، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین، در گفت‌وگوی تلفنی با هیلاری كلینتون، وزیر امور خارجه آمریكا از مسئولان این كشور خواست مسئولان رژیم صهیونیستی را جهت پاسخگویی فوری به خواسته‌های اسیران فلسطینی كه در اعتراض به اوضاع نامطلوب خود دست به اعتصاب غذا زده‌اند، وادار كنند.

بنا به گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا، محمود عباس و هیلاری كلینتون طی این تماس به بررسی آخرین تحولات در روند صلح پرداختند.

این خبرگزاری همچنین اعلام كرد كه دو طرف طی این تماس مساله اسیران فلسطینی را كه در زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده‌اند، بررسی كردند و محمود عباس از كلینتون خواست تا برای كاهش فشارها و رنج‌های اسیران فلسطینی و تحقق خواسته‌های انسانی عادلانه آنها وارد عمل شود.

در همین حال محمود عباس از آمادگی رهبران فلسطین برای بازگشت فوری به میز مذاكرات خبرداد و گفت: در صورتی كه مسئولان اسرائیل با راهكار تشكیل دو كشور در مرزهای ۱۹۶۷ و توقف شهرك‌سازی‌ها در اراضی فلسطینی موافقت كنند رهبران فلسطین آماده‌اند كه برای ادامه مذكرات صلح به پای میز مذاكره بیایند.

در همین حال منابع فلسطینی اعلام كردند كه ویكتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا طی گفت‌وگویی مطبوعاتی اعلام كرده است كه هیچ اطلاعی درباره مساله اسیران فلسطینی و اقدام آنها مبنی بر اعتصاب غذا ندارد.

وی در این مصاحبه در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران در خصوص مساله اسیران فلسطینی اعلام كرد كه هیچ اطلاعی درباره اسیران فلسطینی و اعتصاب غذای آنها و نیز امكان مرگ یكی از آنها ندارد.