وزارت دفاع كره‌جنوبی قصد دارد برای خرید تجهیزات نظامی جدید به ارزش ۲ / ۱۲ میلیارد دلار با یك شركت خارجی قرارداد امضا كند و هم‌اكنون دو شركت آمریكایی و یك شركت اروپایی برای امضای این قرارداد با یكدیگر رقابت می‌كنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، دولت "لی میونگ باك"، رئیس‌جمهوری كره‌جنوبی قصد دارد در سال جدید دست به یكی از بزرگترین خریدهای نظامی تاریخ این كشور بزند. كره‌جنوبی قصد دارد ۲ / ۷ میلیارد دلار تنها برای خرید ۶۰ جت جنگنده هزینه كند.

بوئینگ و لاكهید مارتین هر دو از آمریكا و شركت EADS از اروپا شركت‌هایی هستند كه در مزایده وزارت دفاع كره‌جنوبی شركت كرده‌اند. هر سه شركت پیشرفته‌ترین جنگنده‌های خود را برای فروش به كره‌جنوبی در نظر گرفته‌اند. جنگنده‌های مذكور همگی رادارگریز هستند. رادارگریز بودن جنگنده‌های كره‌جنوبی برتری بسیار مهمی به این كشور در مقایسه با نیروی هوایی كره‌شمالی می‌دهد.

وزارت دفاع كره‌جنوبی همچنین قصد دارد تجهیزات دیگر نظامی از جمله هلی‌كوپترهای جنگی،‌ موشك‌های هوا به زمین دوربرد و هلی‌كوپترهای كمك كننده به عملیات‌های دریایی خریداری كند.