یكی از نمایندگان فهرست العراقیه از آمادگی رهبران سیاسی عراق برای برگزاری دومین نشست در اربیل بعد از پایان ضرب‌الاجل ۱۵ روزه به نوری المالكی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری براثای عراق، محمد الخالدی، از نمایندگان فهرست العراقیه عنوان داشت: مسعود بارزانی رئیس منطقه كردستان عراق، جلال طالبانی رئیس جمهوری، مقتدی صدر رهبر جریان صدر، ایاد علاوی رهبر فهرست العراقیه و اسامه النجیفی، رئیس پارلمان عراق قرار است برای برگزاری دومین نشست خود به اربیل بروند.

حدود دو هفته قبل، رهبران سیاسی عراق در نشست خود در اربیل توافق نظر حاصل كردند تا با اعطای ضرب‌الاجلی ۱۵ روزه فرصتی برای اجرای توافقنامه اربیل را به نوری المالكی بدهند. این ضرب‌الاجل ۱۷ مه (۲۸ اردیبهشت) به پایان می‌رسد.

از سوی دیگر جلال طالبانی در دیدار با عمار الحكیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در خصوص مسائل سیاسی این كشور بحث و تبادل نظر كرد. در این دیدار درخصوص راهكارهایی برای حل‌وفصل بحران سیاسی عراق و اهمیت مذاكرات ملی رایزنی شد.

طلال الزوبعی، از رهبران فهرست العراقیه نیز عنوان داشت كه ائتلاف جدیدی میان فهرست العراقیه و ائتلاف كردستان عراق برای مبارزه با تك‌‌روی در قدرت تشكیل خواهد شد.