نیروهای امنیتی و پلیس بحرین در درگیری با تظاهركنندگان بحرینی كه خواهان آزادی فعالان حقوق بشر این كشور بودند، چندین تن را زخمی كردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبكه الجزیره، پلیس و نیروهای امنیتی بحرین با صدها تظاهركننده این كشور كه خواهان آزادی فعالان حقوق بشر و چهره‌های سیاسی این كشور بودند، درگیر شدند كه طی این درگیر‌ی‌ها چند تن از مخالفان زخمی شدند.

بنا به گفته شاهدان عینی، نیروهای امنیتی و پلیس بحرین در این درگیری‌ها از گلوله‌های ساچمه‌ای برای متفرق كردن تظاهركنندگان استفاده كردند كه این امر باعث زخمی شدن چند تظاهركننده شد.

تظاهرات بیشتر در روستاهای شیعه‌نشین حاشیه منامه پایتخت بحرین روی داد و نیروهای امنیتی با پرتاب گاز اشك‌آور در مقابل تظاهركنندگانی كه فریاد می‌زدند "نظام حاكم باید سرنگون شود" ایستادند.

در این درگیری‌ها همچنین پلیس از بمب‌های صوتی برای متفرق كردن تظاهركنندگان در حاشیه شهر منامه استفاده كرد.

در همین حال رئیس دستگاه امنیتی بحرین مدعی شد، مقامات این كشور اسناد و مداركی در دست دارند كه نشان می‌دهد برخی گروه‌ها و كشورهای خارجی در ناآرامی‌های این كشور دست دارند.

بنا به گفته طارق الحسن، رئیس دستگاه امنیت عمومی بحرین برخی كشورها و گروه‌های خارجی به مخالفان بحرینی كمك مالی و فنی ارائه می‌دهند اما به دلیل آنچه كه وی احتمال اخلال در روند تحقیقات خواند از ذكر نام این كشورها یا گروه‌ها خودداری كرد.

وی در عین حال اعتراف كرد كه برخی نیروهای پلیس این كشور در برخورد با تظاهركنندگان از حد خود تجاوز كرده‌اند و تاكید كرد كه با این گونه افراد برخورد می‌شود.

از سوی دیگر، جمعیت حقوق بشر بحرین طی نامه‌ای از بان كی مون، دبیركل سازمان ملل خواست تا برای آزادی نبیل رجب، فعال حقوقی این كشور كه هم اكنون در زندان به سر می‌برد، تلاش كند.

نبیل رجب، رئیس مركز حقوق بشر بحرین و مدیر مركز حقوق بشر شورای همكاری خلیج فارس هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی بحرین دستگیر و به زندان منتقل شد.