هزاران اسرائیلی شب گذشته با برگزاری تظاهرات ضد دولتی در تل‌آویو، قدس اشغالی و دیگر شهرهای رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با پیوستن حزب کادیما به دولت، تورم و نابرابری اجتماعی اعلام کردند.

به گزارش فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی با اعلام خبر برگزاری تظاهرات ضد دولتی در تل‌آویو، قدس اشغالی و دیگر شهرهای این رژیم گزارش دادند که عمده این تظاهرات در شهر تل‌آویو بود که هزاران نفر در آن شرکت داشتند.

همچنین حدود یک هزار نفر در مقابل ساختمان اقامت "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در قدس غربی تظاهرات کرده و خیابان منتهی به آن را مسدود کردند.

تظاهرات‌کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود « ملت خواهان کنست اجتماعی است»، « دولت رفاه برای من و تو» و « ما اکثریت هستیم که به خیابان‌ها آمده‌ایم».

تظاهرات‌کنندگان همچنین شعار می‌دادند «ملت خواهان عدالت اجتماعی است نه احسان»، « همه ملت معارض هستند».

در همین راستا "روعی کوهین" یکی از سازماندهندگان این تظاهرات در قدس غربی گفت: این تظاهرات اعتراض سازمان‌ها یا احزاب نیست بلکه افرادی از تمامی جریان‌ها و همه احزاب در این تظاهرات حضور دارند.

روزنامه صهیونیستی"هاآرتص" نیز به نقل از "اورلی بارلیف" یکی از سازماندهندگان تظاهرات در تل‌آویو نوشت: پیام ما علیه شیوه سیاستی است که شهروندان نادیده گرفته می‌شوند، چیزی که ما این هفته (تشکیل دولت وحدت) شاهد آن بودیم تنها اقداماتی در جهت منافع شخصی بود.

"لیئات برون" یکی از فعالان نیز گفت: افرادی در این جمع تظاهرات‌کنندگان هستند که در اعتراضات تابستان گذشته حضور داشتند؛ ما آمده‌ایم که اعتراضات را بار دیگر احیا کنیم.

وی تاکید کرد که مردم خواهان بازگشت به خیابان‌ها هستند زیرا اوضاع بهبود نیافته و سیاستمداران به حرف‌های ملت گوش نمی‌دهند.

شهر حیفا نیز شاهد تظاهرات صدها نفر بود و در شهرهای دیگر نیز اعم از "کریات شمونه"، "بردیس حنا" و "ایلات" تظاهرات مشابه برگزار شد.

تظاهرات سال گذشته اسرائیلی‌ها علیه تورم و نابرابری اجتماعی نیز ۳ سپتامبر به اوج خود رسید و میلیون‌ها اسرائیلی در محکومیت افزایش بهای مسکن به خیابان‌ها آمدند.