"ماریز ژواسن ماسینی" یکی از نمایندگان پارلمان فرانسه از حزب راستگرای او ام پ (حزب سارکوزی) با اظهارات خود علیه فرانسوا اولاند رئیس جمهور منتخب فرانسه جنجال آفرید.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛" ماسینی " نماینده منطقه اکس آن پرووانس در جنوب فرانسه واکنشی افراطی به شکست نیکولا سارکوزی در انتخابات ریاست جمهوری از خود نشان داد.

وی به شدت به رئیس جمهور منتخب حمله کرد و گفت :«من عقیده دارم که اولاند رئیس جمهور مشروع نیست زیرا پس از مبارزه ای ضد دموکراتیک در این کشور روی کار آمده است و من این رئیس جمهورنامشروع را به رسمیت نمی شناسم.»

این نماینده در نامه ای خطاب به ساکنان منطقه اش قبل از دور دوم انتخابات، فرانسوا اولاند را خطری برای جمهوریت فرانسه معرفی کرده بود.

ماریز ژواسن ماسینی افزود:« اولاند حتی از لحاظ ظاهری نیز چهره رئیس جمهور را ندارد. او در همه نشستهای تبلیغاتی خود دستانش را تکان می دهد و این تصویری مضحک از او پدید می آورد».

این اظهارات خشم بسیاری از کاربران اینترنت را بر انگیخته است. برخی از کارشناسان می گویند این نوع تمسخر در شان سیاستمداری در این حد نیست و او حق اعتراض به مشروعیت رئیس جمهوری را که به طور دموکراتیک انتخاب شده است، ندارد.

یکی از فعالان سوسیالیست منطقه اکس آن پرووانس می گوید از این اظهارات شوکه شده و بی صبرانه در انتظار انتخابات پارلمانی ۱۷ ژوئن آینده است تا رای دهندگان پاسخی کوبنده با رای خود به این نماینده بدهند.