وزرای دفاع آمریکا و چین در مذاکرات اخیر خود برای یافتن راه هایی به منظور توقف نبرد سایبری شدیدی که بین دو طرف در فضای مجازی در جریان است مذاکره کردند.

به گزارش فارس به نقل از وی تری، دو طرف در این دیدار توافق کردند تا با همکاری یکدیگر برای افزایش امنیت چین و آمریکا در فضای مجازی بیشتر تلاش کنند.

لئون پنتا وزیر دفاع آمریکا و ژنرال لیانگ گنجیل وزیر دفاع چین روز دوشنبه در واشنگتن ملاقات کردند و در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود از همکاری دوجانبه به منظور جلوگیری از تداوم جنگ سرد سایبری خبر دادند.

به گفته پنتا، چین و آمریکا توانایی های خود در عرصه فناوری را گسترش داده اند و بنابراین همکاری متقابل برای جلوگیری از خطاهای محاسباتی که منجر به بحران در فضای مجازی می شود، ضرورت دارد.

در این دیدار در مورد دیگر کشورها و هکرهایی نیز که در حملات سایبری به زیرساخت های حساس دو کشور دست دارند هم مذاکره شد. در کنفرانس مطبوعاتی دو طرف ، وزیر دفاع چین از رسانه های غربی به علت متهم کردن دولت چین به دست داشتن در حملات سایبری انتقاد کردو این ادعاها را رد کرد.

وی این ادعا که حملات مهم سایبری بر ضد آمریکا از چین نشات می گیرند را بی اساس دانست و آن را تبلیغات بی اساس رسانه های غربی دانست.