نیكولا ساركوزی با تاكید بر این موضوع كه قصد دارد برای همیشه سیاست را رها كند، گفت: به حدی عاشق زندگی هستم كه از آن دلگیر نمی‌شوم!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نیكولا ساركوزی، رئیس‌جمهوری مغلوب انتخابات ریاست‌جمهوی فرانسه بعد از آن كه در انتخابات این كشور متحمل شكست شد،‌ گفت كه از مردم می‌خواهد او را تنها بگذارند تا زندگی آرامی را در كنار همسرش "كارلا برونی" داشته باشد.

به نوشته روزنامه "دیلی میل"، ساركوزی ۵۷ ساله و محافظه‌كار گفت: امیدوارم زندگی عادی داشته باشم؛ من در این انتخابات مغلوب شدم، اما روزنامه‌نگاران همچنان اجازه نمیدهند كه استراحت داشته باشم.

ساركوزی در ادامه افزود: این درحالی است كه ترجیح می‌دهم مرا به آرامی كنار بگذارند، قادر نیستم در كنار خانواده‌ام ناهار صرف كنم.

ساركوزی در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه كه روز یكشنبه برگزار شد، در مقابل رقیب سوسیالیست خود فرانسوا اولاند شكست خورد.

وی با دعوت از تیم مبارزاتی خود به كاخ الیزه به آن‌ها اعلام كرد كه وی از سیاست كناره‌گیری كرده و بازنشسته شده است؛ وی در جریان نشست یك ساعته‌اش اعلام كرد كه به دنبال كسب كرسی برای حزب خود (UMP) در انتخابات پارلمانی ماه ژوئن نیست.

وی در این باره گفت: دوران من گذشته است و من هم‌اكنون یك نامزد قانونی نیستم.

ساركوزی با اشاره به سایر رهبرانی كه از بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸ میلادی انتخابات را از دست داده‌اند، افزود: البته بهتر بود كه پیروز می‌شدم اما تنها كافی است كه به دیگران نظر بیفكنید تا ببینید چگونه سمت خود را ترك گفتند؛ شكست ما آنچنان كه رای‌دهندگان و رسانه‌ها پیشتر پیش‌بینی كرده بودند، یك شكست نبود.

رئیس‌جمهوری سابق فرانسه با تاكید بر همبستگی اعضای حزبش گفت كه از یكدیگر جدا نشوید و افزود كه نتایج انتخابات بسیار نزدیك به پیش‌بینی‌ها بود، این مساله درستی حرف‌های من را به شما اثبات می كند؛ ما با یكدیگر بسیار متحد بودیم.

ساركوزی به صورت رسمی تا ۱۵ مه سال جاری میلادی و تا زمانی كه مراسم تحلیف فرانسوا اولاند در كاخ الیزه برگزار شود، به عنوان رئیس جمهور باقی می‌ماند.