مقامات ارشد حزب لیبرال دموکرات انگلیس از تصمیم این حزب برای خروج از دولت ائتلافی به منظور حفظ جایگاه آن در میان مردم بریتانیا خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دیی تلگراف، انگلیس در سال ۲۰۱۵ شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی خواهد بود از همین رو حزب لیبرال دموکرات برای آنکه بتواند استقلال خود را حفظ کرده و همچنان محبوبیت خود را میان مردم بریتانیا حفظ کند از دولت ائتلافی کناره گیری می کند.

به گفته افراد آگاه، حزب لیبرال دموکرات خروج خود از ائتلاف با حزب محافظه کار به رهبری "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس را با خارج کردن نمایندگان خود از مجلس عوام آغاز می کند.

این طرح از سوی مشاوران ارشد کلگ به وی ارائه شده وی نیز این طرح را قبول کرده است.

در صورت خروج حزب لیبرال دموکرات به رهبری "نیک کلگ" از دولت، که هم اکنون عنوان معاون نخست وزیر انگلیس را دارد، کابینه دیوید کامرون سقوط می کند.

این خبر در حالی منتشر می شود که کلگ و کامرون قرار است در روزهای آینده بطور مشترک و در حضور خبرنگاران سخنانی را در رابطه با دولت ائتلافی ایراد کنند.

این در حالی است که "جرج آزبورن" وزیر خزانه داری انگلیس، کلگ را متهم به درز دادن اطلاعات محرمانه بودجه انگلیس به بیرون از دولت کرده و به خبرنگاران گفته است که پس از بازگشت از واشنگتن و در مسیر رفتن به منزل خود در جریان درز اطلاعات مربوط به تصمیم دولت برای کاهش بودجه قرار گرفته و این موضوع وی را ناراحت کرده است.

دیوید کامرون، پس از آنکه در انتخابات سال گذشته نتوانست آرای لازم برای تشکیل دولت مستقل را کسب کند برای تشکیل دولت ائتلافی با نیک کلگ، که حزبش آرای مناسبی را در انتخابات پارلمانی کسب کرده بود وارد مذاکره شد و نهایتا در اردیبهشت ماه سال گذشته دو طرف با تشکیل دولت ائتلافی موافقت کردند.