اتحادیه عرب در پایان جلسه فوق‌العاده خود در قاهره تشکیل جلسه فوری مجمع عمومی سازمان ملل متحد را برای بررسی مساله اسیران دربند زندان‌های رژیم صهیونیستی خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جمال محمد غنیم، نماینده دائم کویت در اتحادیه عرب و رئیس دوره کنونی اتحادیه عرب خاطرنشان کرد که مساله اسیران نیازمند مداخله بین‌المللی فوری برای جلب توجه افکار عمومی و طرح مساله اسیران در نشست فوق‌العاده مجمع عمومی سازمان ملل متحد است.

غنیم طی سخنان خود در مراسم افتتاحیه جلسه فوق‌العاده اتحادیه عرب راه اندازی کمپین سیاسی و رسانه‌ای بین‌المللی به منظور اعلام همبستگی با اسیران و اعمال فشار علیه رژیم صهیونیستی برای توقف اقدامات خود و بهبود شرایط معیشتی آنها تا زمان آزادی شان را خواستار شد.

احمد بن حلی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب نیز راهکارهای سیاسی و حقوقی و رسانه‌ای مختلفی برای حمایت از مساله اسیران فلسطینی در محافل بین‌المللی ارائه داد که از جمله آنها می‌توان به برگزاری نشست فوق‌العاده فوری مجمع عمومی سازمان ملل متحد و درخواست از گروه عربی در نیویورک برای هماهنگی با ائتلاف‌های دیگر برای حمایت از مساله اسیران اشاره کرد.

وی همچنین پیگیری اجرای مصوبات اجلاس ۲۰۱۰ سران عرب در سرت و اجلاس ۲۰۱۲ بغداد درباره برگزاری هر چه سریعتر کنفرانس بین‌المللی درباره مساله اسیران و بازداشت شدگان فلسطینی و تعیین موعد و برنامه‌های آن شد و بر لزوم حفظ ارتباط با سوئیس به عنوان کشور محل امضای کنوانسیون ژنو در ارتباط با حمایت از اسیران و شهروندان مناطق اشغالی و درخواست از آن برای عمل به مسئولیت‌های خود در قبال این کنوانسیون تاکید کرد.

این مقام مسئول اتحادیه عرب خاطرنشان کرد که باید با همکاری سازمان‌های بین‌المللی و انسانی ذیربط و به ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل، رژیم صهیونیستی را در این زمینه تحت فشار قرار داده و آن را مسئول جان اسیران اعتصاب غذا کننده دانست.