مقامات پنتاگون اخیرا به خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام كردند كه عكس یا فیلمی كه كشته شدن اسامه بن لادن در حمله نیروهای ویژه آمریكایی در پاكستان را تایید كند، در اختیار ندارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، براساس قانون آزادی اطلاعات،‌ تا به حال بیش از ۲۰ درخواست كتبی برای دریافت اطلاعات از كشته شدن اسامه بن لادن‌،‌ رهبر سابق القاعده در منطقه ابیت‌آباد پاكستان به دولت آمریكا ارسال شده است اما مقامات پنتاگون در پاسخ به یك درخواست برای دریافت فیلم ویدئوی مرگ بن لادن اظهار داشتند كه هیچ عكس و فیلمی در رابطه با حمله به بن لادن و مرگ او در اختیار ندارند.

پنتاگون همچنین به آسوشیتدپرس اعلام كرد كه هیچ عكسی از انداختن جسد بن لادن در دریا توسط نیروی دریایی این كشور در اختیار ندارد.

علاوه بر این پنتاگون اعلام كرد نمی‌تواند گزارشی در مورد كالبدشكافی بن لادن، گواهی مرگ یا نتایج آزمایش دی.ان.ای او ارائه كند چون چنین گزارشی را در اختیار ندارد. این در حالی است كه باراك اوباما، رئیس جمهور آمریكا پیشتر ادعا كرده بود آزمایش دی.ان.ای بر روی بن‌لادن صورت گرفته است.

منبع خبری آتلانتیك وایر، در ماه فوریه گزارش داد، سازمان سیا مدعی شده دارای اسنادی تصویری در تایید مرگ بن لادن است اما اعلام پنتاگون مبنی بر نبودن مدرك این چنینی در مورد مرگ بن لادن سوالات مهمی ایجاد كرده است.

این اتفاقات باعث شده است تا سوء‌ظن‌ها در مورد نمایشی بودن قتل بن‌لادن افزایش یابد.