یوسف القرضاوی در حالی وارد تونس شد كه برخی گروه‌های سیاسی و مذهبی از وی استقبال كرده و برخی از مردم این كشور با برگزاری تظاهرات اعتراض خود را نسبت به حضور وی در كشورشان اعلام كردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رادیو سوای آمریكا، تظاهركنندگان تونسی در شهر سوسه با در دست داشتن پرچم‌های سوریه، تونس و فلسطین شعارهایی مانند "ای قرضاوی تو فتوای به فتنه در سرزمین مسلمانان دادی" و "نه به شیوخ فتنه" سردادند.

معترضان تونسی همچنین شعارهایی علیه آمریكا، رژیم صهیونیستی و قطر سر دادند.

این اعتراضات مردم تونس بیانگر میزان خشم آنها نسبت به سفر یوسف القرضاوی به تونس است. برخی گروه‌های تونسی سفر یوسف القرضاوی را به این كشور اقدامی تبلیغاتی برای جنبش اسلام گرای النهضهٔ می‌دانند چرا كه رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان بنا به دعوت جنبش النهضهٔ به این كشور سفر كرده است.

تونسی‌ها معتقدند كه القرضاوی تفكرات افراطی و سلفی دارد . گروه‌های سكولار تونس اعلام كرده‌اند كه جایی برای افراط گرایی در تونس وجود ندارد در حالی كه القرضاوی فتواهایی صادر می‌كند كه در جهت تشویق تفكرات سلفی و افراط گرایی است.

این نخستین سفر القرضاوی بعد از پیروزی انقلاب تونس به شمار می‌آید كه برخی گروه‌های دینی و سیاسی از جمله راشد الغنوشی رئیس جنبش النهضهٔ از وی استقبال كردند.

القرضاوی در اولین سخنان خود در تونس عنوان داشت: هویت عربی و اسلامی در این كشور ریشه دوانده است و تونس در راس كشورهایی قرار دارد كه نظام دیكتاتوری را برانداخت. برخی از مخالفان القرضاوی معتقدند كه وی تفكرات سلفی دارد.