درگیری شدید بین مخالفان و نیروهای پلیس روسیه در تظاهرات روز یکشنبه مخالفان در شهر مسکو تحت عنوان «رژه میلیونی» که در آن نه یک میلیون نفر بلکه چندین هزار نفر شرکت کرده بودند، منجر به دستگیری گسترده فعالان شد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «کامرسانت»، روز یکشنبه در پی راه اندازی آشوب توسط شرکت کنندگان در تظاهرات «رژه میلیونی» در میدان بولوتنی در مرکز شهر مسکو، درگیری شدیدی بین نیروهای پلیس ویژه روسیه و فعالان مخالف در گرفت که در نتیجه آن ۱۷ نفر از فعالین مخالفین و حدود ۲۰ تن از نیروهای امنیتی مجروح شدند.

بر اساس ارزیابی وزارت کشور روسیه در این تظاهرات حدود ۸ هزار نفر شرکت کرده بودند، البته ترتیب دهندگان این تظاهرات اعتراض‌آمیز از حضور ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار نفر از طرفدارانشان صحبت می کنند.

در جریان درگیری بین شرکت کنندگان در این تظاهرات و نیروهای پلیس ۵۷۰ نفر دستگیر شدند. البته فعالین مخالفین این رقم را ۶۵۰ نفر اعلام کرده‌اند.

تظاهرات «رژه میلیونی» که قرار بود بصورت مسالمت‌آمیز یک روز قبل از مراسم تحلییف "ولادیمیر پوتین" در مقام ریاست جمهوری روسیه برگزار شود، در همان دقایق آغازین به آشوب و برهم زدن نظم اجتماعی کشیده شد که نیروهای پلیس را مجبور به دخالت کرد که نهایتا به سرکوب تظاهرات و دستگیری گسترده شورشیان انجامید.

در میان افراد دستگیر شده برخی رهبران مخالفین دولت، از جمله "سرگئی اودالتسوف" رهبر «جبهه چپ» که بعلت جراحت وارده به وی از اداره پلیس مستقیم راهی بیمارستان شد و "بوریس نمتسوف" رهبر جنبش «همبستگی» روسیه هم دیده می‌شوند.