نتایج اولیه انتخابات در یونان نشان از شکست دو حزب اصلی در این کشور و پیروزی احزاب کوچک مخالف ریاضت اقتصادی دارد.

به گزارش مانیتورینگ فارس، نتایج اولیه منتشر شده از انتخابات در یونان نشان از شکست حزب حاکم این کشور و پیروزی احزاب مخالف طرح ریاضت اقتصادی دارد.

شبکه تلویزیونی پرس تی وی گزارش داد که دو حزب اصلی چپ و راست در یونان که در پارلمان طرح ریاضت اقتصادی را تصویب کرده بودند، در انتخابات شکست سختی خورده‌اند.

مقامات رسمی در یونان از شکل گیری دولت جدید در یونان متشکل از احزاب کوچک خبر داده‌اند و از سوی دیگر تاکید کرد که دولت حاکم با از دست دادن اکثریت در پارلمان باید دولت ائتلافی جدیدی تشکیل دهد.

احزاب مخالف ریاضت اقتصادی توانسته اند بیش از ۶۰ درصد آرا را به دست بیاورند حزب محافظه کار "PASOK"و حزب چپ گرا "SYRIZA" برندگان اصلی انتخابات بوده اند.

مردم در یونان در حالی پای صندوق‌های رای رفتند تا نمانیدگان پارلمان این کشور را انتخاب کنند که این کشور در بدترین شرایط ممکن قرار گرفته است.

کارشناسان تاکید دارند که مردم یونان در یک دو راهی قرار دارند یا باید طرح‌های ریاضتی را قبول کنند یا با فروپاشی مواجه شوند، از سوی دیگر مردم خروج از یورو را راه حل می‌دانند و تاکید دارند که طرح ریاضتی که توسط آلمان و فرانسه برای کشورهای بحران زده در نظر گرفته شده تنها اقشار متوسط کشور را تحت فشار قرار می‌دهد.

این در شرایطی است که در سوی دیگر با شکست سارکوزی در انتخابات فرانسه فشارهای اروپا برای اجرای ریاضت اقتصادی در کشورهای بحران زده اروپایی کاهش خواهد یافت.