رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در لبنان اعلام کرد که اتحادیه اروپا تصمیمی برای ایجاد اردوگاه‌های پناهجویان برای پناهندگان سوری در لبنان ندارد.

به گزارش فارس، "آنجلینا آیکهورست" رئیس هئیت نمایندگی اتحادیه اروپا در لبنان در مصاحبه با روزنامه "الریاض"، اعلام کرد که کشورهای اروپایی تصمیمی برای ایجاد اردوگاه‌های پناهندگان برای آن دسته از مردم سوریه که از ناآرامی ها در کشورشان فرار می کنند،‌ ندارد.

آیکهورست در این مصاحبه همچنین بر ضرورت کمک به پناهندگان سوری تاکید کرد؛ پناهندگانی که در شرایط فعلی بر اساس برآوردهای سازمان ملل تعدادشان به بیش ار ۲۲ هزار نفر در سراسر کشور از جمله شمال، بقاع و بیروت می‌رسد.

این مقام اتحادیه اروپا گفت اولویت‌های که درباره بحران پناهجویان وجود دارد باید این باشد که به خانواده‌هایی کمک شود که آواره هستند؛ همچنین توسعه امتیاز ویژه کمیته‌های دولتی مرتبط نیز باید در نظر گرفته شود.

آیکهورست در ادامه با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا می خواهد از غوطه ور شدن سوریه در یک جنگ داخلی جلوگیری کند، بر اهمیت ماموریت ناظران صلح سازمان ملل در سوریه تاکید کرد.

سفیر اتحادیه اروپا در لبنان گفت که او هیچ انحرافی در موضع اتحادیه اروپا درباره "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه نمی بیند؛ آیکهورست افزود که اولویت اتحادیه اروپا اجرای طرح صلح ۶ مرحله ای ارائه شده از سوی "کوفی عنان" نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه است.

آیکهورست علاوه بر این درباره سفر اخیر "نجیب میقاتی" نخست وزیر لبنان به بروکسل نیز صحبت کرد و گفت که اتحادیه اروپا در حال تامین بودجه ای حدود ۳۰ میلیون یورو برای اجرای اصلاحات سیاسی لبنان است؛ وی گفت که این تامین بودجه بخشی از طرحی است که توسط اتحادیه اروپا و متعاقب بهار عرب برای اتخاذ سیاست هایی مرتبط با دموکراسی و حقوق بشر در کشورهای تحت تاثیر بهار عربی در نظر گرفته شده است.