رئیس پارلمان الشعب مصر اعلام کرد که شورای عالی نظامی حاکم بر کشور خواستار مهلتی ۴۸ ساعته شد تا قضیه انحلال دولت انتصابی "کمال الجنزوری" را بررسی و راهکاری برای آن بیاید.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، هیئتی به نمایندگی از پارلمان الشعب مصر متشکل از رئیس و نواب روسا و روسای کمیسیون‌های پارلمان با هیئتی از نمایندگان شورای عالی نظامی برای بررسی اوضاع جاری در مصر از جمله استعفای دولت انتقالی دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمد سعد الکتاتنی درباره بحث‌ها و گفتگوهای صورت گرفته در این دیدار تصریح کرد که مهمترین موضوع مورد بحث بررسی انحلال دولت الجنزوری بود که مقرر شد، شورای نظامی ظرف ۴۸ ساعت در این‌ موضوع و درباره راهکارهای دیگر تصمیم‌گیری کند.

این درحالی است که الکتاتنی تاکید کرد، پارلمان بر استعفای دولت انتقالی تاکید دارد و این مسئله‌ای است که شورای نظامی هم وعده تامل در آن را به پارلمان داده است.

رئیس پارلمان مصر در ادامه گفت که در این دیدار همچنین بر تدوین قانون اساسی جدید و نه صدور قانون اساسی موقت توسط شورای عالی نظامی که تکمیل کننده قانون اساسی کنونی مصر باشد، تاکید شد.

الکتاتنی در ادامه تاکید کرد که قضیه بودجه دولت در سال ۲۰۱۲- ۲۰۱۳ از دیگر موضوعات مورد بحث در جلسه روز گذشته بود که شخص محمد حسین طنطاوی، رئیس شورای عالی نظامی مصر نیز در آن حضور داشت و پارلمان تاکید کرد، تا زمانی که برسر موضوع انحلال کابینه الجنزوری توافقی حاصل نشده باشد، سخن گفتن درباره تصویب بودچه بی‌معناست.