پژوهشگران دانماركی موفق به جمع‌آوری یك منو با ۷۷ نوع غذای متعلق به انسانهای عصر حجر شدند.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، برخی از این دستورها كه به ۱۶ هزار سال پیش برمی‌گردند بسیار خوشمزه بوده و به نمایش چگونگی تغذیه اقوام نوسنگی انسان از میوه‌ها و گیاهان در كنار غذاهای اصلی آنها می‌پردازند.

در میان این دستورهای غذایی می‌توان سوسیس فلفلی با خشكبار كاج، نان فلفلی حاوی پنیر بز، برگهای قرمز و تخم بادیان رومی و خیار اسکندرانی حاوی خیار ورقه شده با نعنا و سركه را مشاهده كرد.

این دستورهای غذایی با توجه به فصل سازمان داده شده و به تركیب منوهایی از عصر سنگی، دوره رومی‌ها و دستورهای غذایی دوره وایكینگها و قرون وسطی پرداخته‌اند.

اگرچه برخی از این دستورهای غذایی بسیار پر کار بوده و نیازمند مواد نامفهومی مانند «لیكوامن» كه نوعی نگهدارنده با تركیب نمك، ماهی، آویشن و آب سیب بوده، است، به ارائه یك چالش جالب برای آن دسته از افرادی كه تحمل مصرف این گونه غذاها را دارند، می‌پردازد.

این دستورهای غذایی توسط سه پژوهشگر دانماركی بر اساس شواهدی مانند وسایل آشپزی،‌ تصاویری از ساعات غذا خوردن و بررسی استخوان‌ها و مواد یافت شده در ظروف پخت غذای دوره‌های مختلف جمع‌آوری شده است.

در میان این دستورهای ۱۶ هزار ساله می‌توان دسرهایی از تركیب میوه و عسل را مشاهده كرد و همچنین حریره كه در تمام فرهنگها ثابت بوده است.

طبق این كتاب، دستورهای غذایی رومی بیشتر شامل پخت غذا روی شبكه‌هایی بر روی آتش بوده و در عوض وایكینگها غذای خود را درون دیگهای بزرگ بر روی آتش می‌گذاشتند. همچنین انسانهای اولیه گوشت یا دیگ غذای خود را درون گودالهایی از سنگ داغ شده قرار می‌دادند.