روزنامه انگلیسی "ساندی میرر" نوشت: جنبش طالبان از یك سایت اینترنتی جهت جمع‌آوری كمك‌های مالی برای تامین بودجه مالی حملات خود استفاده می‌كند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه انگلیسی ساندی میرر،‌ طی خبری فاش كرد: جنبش طالبان اخیرا از یكی از سایت‌های اینترنتی انگلیس برای جمع‌‌آوری حمایت‌های مالی جهت تامین بودجه عملیات‌ تروریستی خود كه هدف آن‌ كشورهای غربی است، استفاده كرده است.

این روزنامه نوشت: اموالی كه توسط این شبكه اینترنتی جمع‌آوری می‌شود در دو منزل در شهر كراچی پاكستان كه یكی از پایگاه‌های اصلی جنبش طالبان به شمار می‌رود توسط شماری از نیروهای تندرو نگهداری می‌شود.

این روزنامه افزود: این مساله زمانی فاش شد كه اخباری مبنی بر وجود گزارش‌هایی از سوی رهبران جنبش القاعده و طالبان منتشر شد مبنی بر اینكه این دو گروه خواهان جمع‌آوری كمك‌های مالی فوری برای برطرف كردن نیازهایشان برای ادامه حملات خود هستند.

بنا به نوشته این روزنامه، جنبش طالبان جمع‌آوری این كمك‌ها را از هفته‌های قبل و در پایگاه اینترنتی كه نام آن "كمیته مالی ولایت‌های اسلامی افغانستان" است، آغاز كرده است.

روزنامه ساندی میرر همچنین نوشت: در این پایگاه اینترنتی جنبش طالبان بخشی‌های از اظهارات رهبران این جنبش و بیانات مسئولان آن درباره كشتار سربازان انگلیسی و سایر سربازان نیروهای سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) را قرار داده است.

پس از آگاهی از اهداف واقعی طالبان صفحه اینترنتی این گروه از شبكه اینترنت حذف شد.