صدها تن از ساكنان كرانه باختری و قدس شرقی با برگزاری تظاهراتی حمایت خود را از اسیران فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی كه دست به اعتصاب غذا زده‌اند، اعلام كردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رادیو سوای آمریكا، در این تظاهرات كه بنا به درخواست جنبش حماس برگزار شد صدها فلسطینی با حضور در خیابان‌های كرانه باختری و قدس شرقی خواهان آزادی اسیران فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی شدند كه بسیاری از آنها دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

این نخستین باری است كه طی دو سال گذشته چنین برنامه‌ای در كرانه باختری كه كنترل آن در دست جنبش فتح است، اجرا می‌شود.

در قدس شرقی نیز فلسطینی‌ها با در دست داشتن تصاویر اسیران فلسطینی و پرچم‌های فلسطین به سمت مقر صلیب سرخ و دادستان اسرائیل حركت كردند.

سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی عنوان داشت كه در جریان این تظاهرات هیچ كسی دستگیر نشد.

حدود ۱۵۵۰ اسیر فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی از ۱۷ آوریل تاكنون در اعتراض به شرایط بازداشت‌شان و نحوه برخورد مسئولان این زندان‌ها دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

جنبش حماس نیز پیشتر رژیم صهیونیستی را تهدید كرده بود كه در صورت به شهادت رسیدن هر كدام از این اسیران فلسطینی واكنش شدیدی از خود نشان خواهد داد.

در حال حاضر ۴۷۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند.

براساس قوانین رژیم صهیونیستی نیروهای این رژیم می‌توانند هر فرد مشكوكی را بدون وارد آوردن هیچ گونه اتهامی به مدت شش ماه بازداشت كنند و این مدت قابل تمدید نیز است.