رغد صدام ضمن حمایت از نظام سوریه اعلام كرد، آنچه در سوریه در جریان است، نقشه جدید آمریكا برای ضربه زدن به این كشور و تقسیم آن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری النخیل عراق، رغد صدام، دختر صدام در گفت‌وگویی مطبوعاتی به درگیری‌های موجود در سوریه اشاره كرد و گفت: آنچه در حال حاضر در سوریه در جریان است چیزی جز توطئه برای سقوط نظام سوریه نیست.

وی افزود: این تلاش‌ها مثل همان چیزی كه در عراق اتفاق افتاد، اما این‌بار به شیوه‌هایی دیگر صورت می‌گیرد، چنانچه آمریكایی‌ها بار دیگر با شیوه‌های جدید و در لباسی دیگر تحت عنوان حقوق بشر سوریه را هدف اشغال‌گری‌های خود قرار داده‌اند و هدفی جز ضربه زدن به این كشور و تقسیم آن ندارند.

دختر صدام همچنین از شبكه قطری الجزیره به شدت انتقاد كرد و گفت، این شبكه سخنگوی كشورهای عربی است اما طبق برنامه‌های كشورهای بیگانه فعالیت می‌كند و همه خبرنگاران فعال این شبكه، افرادی دروغگو هستند كه اخبار را تحریف می‌كنند و هدف آنها منحرف كردن اذهان عمومی جهان عرب از حقایقی است كه در كشورهای منطقه رخ می‌دهد.

وی افزود: شبكه الجزیره آنچنان كه مدعی می‌شود، شبكه‌ای بی‌طرف نیست بلكه برای تحریك كردن و ایجاد فتنه در منطقه تلاش می‌كند و هدف اصلی آن ضربه زدن به جهان عرب است.

رغد صدام پس از حمله آمریكا به عراق به اردن رفت و در حال حاضر در این كشور به سر می‌برد.