با وجود تحركات گروه‌های مسلح برای ترساندن مردم و ممانعت از برگزاری انتخابات و حضور رای دهندگان پای صندوق‌های رای، وزارت كشور سوریه از آمادگی این وزارتخانه برای برگزاری انتخابات پارلمانی طی فردا (دوشنبه) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، انتخابات پارلمانی سوریه برای راهیابی ۲۵۰ نماینده پارلمان این كشور فردا در سراسر سوریه برگزار می‌شود و رای دهندگان سوری از بین هزاران نامزد ثبت نام شده در این انتخابات، نمایندگان خود را به پارلمان خواهند فرستاد.

خلف العزاوی، رئیس كمیته عالی انتخابات سوریه با تاكید بر اینكه انتخابات با شفافیت كامل برگزار خواهد شد اعلام كرد كه شهروندان سوری با شناسنامه و یا مداركی كه از سوی دولت قابل قبول باشد می‌توانند در این انتخابات شركت كنند.

بنا به گفته العزاوی، از مجموع ۲۵۰ نماینده پارلمان ۱۲۷ تن از آنها نماینده قشر كارگری و كشاورزی خواهند بود و ۱۲۳ تن باقیمانده از دیگر اقشار ملت سوریه هستند.

پارلمان سوریه ۲۵۰ عضو دارد و هر چهار سال یكبار انتخابات سراسری برای انتخاب نمایندگان در سوریه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبری العالم، مردم سوریه برای اولین بار پس از اصلاح قانون اساسی و خروج كشور از نظام تك حزبی، فردا پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

این انتخابات همچنین برای اولین بار زیر نظر دستگاه قضایی مستقل طبق قانون جدید انتخاباتی برگزار خواهد شد.

حدود ۱۵ میلیون شهروند سوری واجد شرایط رای هستند كه برای تعیین ۲۵۰ نماینده مجلس، از میان بیش از ۷۰۰۰ نامزد در انتخابات دست به گزینش خواهند زد.

تعداد حوزه‌های اخذ رای در سوریه ۱۲ هزار و ۱۵۲ حوزه است.