فرماندار خالص از توابع استان دیالی عراق از حضور خانواده یكی از سركردگان گروهك تروریستی منافقین و شش تن از سران حزب بعث در پادگان اشرف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عدی الخدران در گفت‌وگو با روزنامه الاستقامه بیان كرد: زمان انتقال گروهی از اعضای گروهك تروریستی منافقین از پادگان اشرف به كمپ لیبرتی در بغداد، مشخص شد كه تعدادی از سران حزب منحل بعث و خانواده مسعود رجوی در میان اعضای گروهك هستند كه با كمك یكدیگر سعی داشتند تا روند انتقال را با مشكل مواجه كنند.

به گزارش خبرگزاری براثا، به گفته خدران حضور خانواده سركرده گروهك تروریستی منافقین و تعدادی از سران حزب بعث در اشرف براساس توافقی سری با مسوولان سیاسی عراق بود.

این در حالی است كه بعد از انتقال پنجمین گروه از اعضای این گروهك تروریستی به كمپ لیبرتی كه روز جمعه انجام شد، یكی دیگر از سركردگان این گروهك از اعضای خود خواست تا روند انتقال به كمپ لیبرتی را متوقف كنند.

در راستای انتقال پنجمین سری از اعضای گروهك منافقین ۴۰۰ تن از این افراد به بغداد منتقل شده بودند.

در همین راستا وزارت امور خارجه عراق پنجشنبه گذشته در بیانیه‌ای اعلام كرد كه لبید عباوی، معاون وزیر امور خارجه عراق در جریان دیدار با عبدالكریم گل، معاون كمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل بر تلاش كشورش برای دستیابی به راه حل ‌هایی مناسب جهت اسكان اعضای گروهك تروریستی منافقین تاكید كرد.