رئیس‌جمهوری آمریکا امروز رسماً مبارزات انتخاباتی خود را در دو ایالت بسیار مهم آمریکا که می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲، نقش مهمی در بازگشت مجدد وی به کاخ سفید ایفا کند، آغاز کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، "باراک اوباما" امروز شنبه به همراه همسر خود و "ایر فورس وان" بعنوان هواپیمای انتخاباتی وی، اولین رقابت‌های انتخاباتی خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا را آغاز کرد.

اوباما که یک رئیس‌جمهور دموکرات است، سال گذشته تلاش‌های خود برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا آغاز کرده بود اما رخدادهای سیاسی از آن زمان تاکنون فعالیت‌ جمع‌آوری بودجه برای مبارزات انتخاباتی وی را محدود کرده بود که این هفته تغییراتی به وجود آمد.

رئیس‌جمهوری آمریکا که در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸، توانسته بود به واسطه سفرهای ایالتی در سراسر آمریکا، به قدرت برسد، هم‌اکنون امیدوار است بتواند با سفر به "کلمبوس" واقع در ایالت "اوهایو" و "ریچموند" در ایالت ویرجینیا بتواند آراء زیادی را کسب کند و صندلی ریاست‌جمهوری خود در کاخ سفید را برای یک دوره ۴ ساله دیگر حفظ کند.

بر اساس این گزارش، قرار است هزاران نفر از مردم از ایالات نامبرده در سخنرانی انتخاباتی اوباما شرکت کنند.

به گزارش رویترز، از آنجاییکه "میت رامنی" نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان است و احتمالاً رقیب اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا باشد، اوباما در تمامی موقعیت‌های رسمی و غیررسمی به انتقاد از او می‌پردازد و احتمالا در مبارزات انتخاباتی امروز خود نیز به انتقاد از او بپردازد.

کمپین انتخاباتی اوباما با طرح چندین سناریو به شیوه‌ای تنظیم شده تا ۲۷۰ رأی انتخاباتی لازم برای کسب سمت ریاست‌جمهوری را به دست آورد و انتخاب دو ایالت اوهایو و ویرجینیا بعنوان اولین مکان‌ها برای آغاز رقابت‌های انتخاباتی اوباما به صورت تصادفی انتخاب نشده است.

بر اساس این گزارش، اوهایو با ۱۸ رأی انتخاباتی نقش زیادی در پیروزی یا شکست نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را دارا است و در سال ۲۰۰۸ منجر شد تا اوباما بتواند از رقیب خود "جان مک‌کین" پیشی بگیرد.

اوهایو هم‌اکنون با کمبود شغل‌های تولیدی روبرو است اما نرخ بیکاری در این ایالت که در ماه مارس ۷.۵ درصد بوده، کمتر از میانگین ملی نرخ بیکاری در آمریکا است. میانگین نرخ بیکاری در آمریکا در ماه مارس ۸.۲ درصد اعلام شده است که نسبت به آوریل که ۸.۱ درصد بوده، افزایش داشته است.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اوباما در ایالات اوهایو و ویرجینیا از رقیب خود میت رامنی پیشی خواهد گرفت. میانگین نظرسنجی‌ "رییل کلیر پالتیکس" نشان می‌دهد که اوباما با اختلاف ۴.۲ درصد در ایالت اوهایو و ۳.۲ درصد در ویرجینیا از رامنی پیشی می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری همچنین در ماه مارس در ویرجینیا حتی پایین‌تر از اوهایو بوده است و این نرخ ۵.۶ درصد اعلام شده است و به همین منظور شانس پیروزی اوباما در مقابل رامنی در این ایالت بیشتر می شود.

رویترز در پایان نوشت که "میشل اوباما" همسر اوباما در صدد است در این مبارزات انتخاباتی، نظر زنان این دو ایالت را برای همسر خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا جلب کند.