از دست دادن کرسی‌های محافظه‌کاران در شوراهای شهرداری در انگلیس موجب شده تا دیوید کامرون هرچه بیشتر در پیشبرد سیاست‌های خود با فشار روبرو شود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه گاردین، با شکست سنگین محافظه‌کاران در انتخابات شوراهای محلی در انگلیس، دیوید کامرون نخست وزیر این کشور برای تغییر رویه دولت خود، شدیدا تحت فشار قرار گرفته است.

در انتخابات شوراهای انگلیس حزب محافظه‌کار که حزب حاکم انگلیس به رهبری دیوید کامرون است، شکست بسیار سختی خورد و بسیاری از کرسی‌های خود در شهرداری‌های انگلیس را از دست داد. همچنین با وجود اینکه "بوریس جانسون" شهردار محافظه‌کار لندن در سمت خود ابقا شد، اما اختلاف او با "کن لوینگستون" نامزد حزب کارگر بسیار کمتر از حد انتظار بود و این نیز مایه نگرانی بیشتر برای محافظه‌کاران و در صدر آن دیوید کامرون شده است.

اعلام نتایج این انتخابات موجب شد تا امیدهای دیود کامرون به برگشتن ورق و تغییر موضع‌گیری‌ها در رابطه با بودجه مشکل‌داری که از سوی دولت این کشور ارائه شده، به یاس بدل شود.

کامرون امیدوار بود تا با پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات شوراها بتواند به قدرت بیشتری دست یابد و از این طریق موج انتقادات نسبت به روند حرکت کابینه ائتلافی را تقلیل دهد، اما اعلام نتایج انتخابات نشان داد که محبوبیت حزب محافظه‌کار انگلیس به شدت کاهش یافته و این امر موجب تضعیف هرچه بیشتر کامرون در مقام نخست وزیری شده است.

حزب کارگر و دیگر احزاب انگلیس که توانسته‌اند بیشتر کرسی‌ها در انتخابات اخیر را به دست آورند، منتقد سیاست‌های ریاضتی دولت کنونی انگلیس هستند و شخص دیوید کامرون را مقصر مشکلات اقتصادی و آینده تیره اقتصادی این کشور می‌دانند.