نیروهای امنیتی وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین جوانان منتسب به جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی به ویژه کسانی که در همبستگی با اسرای اعتصاب‌کننده فعالیت‌های همبستگی‌آمیز انجام می‌دهند، بازداشت می‌کنند.

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری"فلسطین الیوم"، دستگاه اطلاعاتی رام‌الله "فؤاد العاصی" را به دلیل فعالیت و مشارکت در برنامه‌های همبستگی با اسرا که جنبش جهاد اسلامی در شهر رام‌الله برگزار می‌کند، بازداشت کرد.

فؤاد به طور مداوم در برنامه‌های همبستگی با اسرا شرکت می‌کرد بویژه اینکه "محمد العاصی" برادر وی در زندان عوفر دست به اعتصاب غذا زده است.

از سوی دیگر جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان در رام‌الله طی ماه آوریل گذشته ۶۱ عضو و کادر این جنبش در کرانه باختری را بازداشت کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است که در میان بازداشت‌شدگان ۲۱ اسیر آزاد شده از زندان‌های رژیم اشغالگر وجود دارد و این در حالی است که ۶۱ نفر دیگر نیز برای بازجویی احضار شدند که مدت بازداشت ۱۱ نفر از آنها با وجود صدور حکم آزادی آنها از سوی دادگاه‌ها، تمدید شد.

حماس در این بیانیه همچنین اعلام کرد که تشکیلات رام‌الله به سیاست انفصال از خدمت اعضای حماس ادامه می‌دهد و در همین راستا دو تن از معلم‌ها یکی "تیسیر موسی ربعی" در شهر الخلیل و دیگری "اکرام الجوهری" از استان نابلس را به دلیل انتساب سیاسی به حماس از کار بیکار کرده است.