یک روزنامه آمریکایی فاش کرد که دکتر "شکیل آفریدی" پزشک مسئول طرح ساختگی واکسیناسیون که محل اختفای رهبر القاعده را کشف کرده بود، عضو رسمی سیا بوده و برای این مأموریت آموزش دیده بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، این روزنامه آمریکایی تصریح کرد که دکتر شکیل آفریدی در سال ۲۰۰۹ در آمریکا تحت آموزش سازمان سیا قرار گرفت و بعد از گذراندن دوره‌های لازم به پاکستان اعزام شد.

پایگاه خبری "اردو تایمز" پاکستان به نقل از این روزنامه می‌نویسد: دکتر شکیل آفریدی بیشترین نقش را در یافتن محل اختفای اسامه بن لادن رهبر القاعده داشت و بعد از تأیید دکتر آفریدی بود که نیروهای آمریکایی وارد عمل شدند.

به نوشته این منبع، دکتر آفریدی موفق شد مکالمه تلفنی "ابو احمد الکویتی" پیام‌رسان بن لادن با وی را ضبط کند که با بررسی این فایل صوتی حضور بن لادن در ابیت‌آباد تایید شد.

نیروهای اطلاعاتی پاکستان هنگام دستگیری دکتر آفریدی یک دستگاه "جی.پی.اس" فوق پیشرفته از وی کشف کردند که بعد از قطع این دستگاه ارتباط آفریدی با سازمان سیا قطع شد.

نیروهای اطلاعاتی با بررسی دستگاه جی.پی.اس مورد نظر پی بردند که آفریدی با کمک این دستگاه با سفارت آمریکا در اسلام‌آباد تماس گرفته است.

این در حالی است که همسر دکتر آفریدی با بیگناه دانستن همسرش تأکید کرد که وی یک پاکستانی وطن‌پرست است و امکان ندارد به کشورش خیانت کند.

دکتر آفریدی برای پی بردن به محل زندگی بن‌لادن و تشخیص دی.ان.ای وی یک برنامه واکسیناسیون ساختگی در پاکستان به راه انداخت و توانست از این طریق اطلاعات زیادی را برای یافتن محل اختفای بن لادن در اختیار سازمان سیا قرار دهد.