ادامه کشتار هزاره‌های پاکستان موجب به راه افتادن تظاهرات در برابر سفارت پاکستان در لندن شده است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه پاکستانی "نیوز"، در حالی که تظاهرات در برابر سفارت پاکستان در لندن همچنان ادامه دارد، "آلن جانسون" وزیر کشور پیشین انگلیس هم در اعتراض به قتل مردم قوم شیعه هزاره در پاکستان به جمع تظاهرکنندگان پیوست.

جانسون ضمن حضور در این تظاهرات از دولت پاکستان به دلیل عدم توانایی در برداشتن گام‌های موثر بر ضد قاتلین اعضای قوم هزاره پاکستان انتقاد کرد.

وی عنوان ‌کرد: من اینجا هستم تا اتحاد خود با قوم هزاره که با نژادپرستی در بلوچستان روبرو هستند را نشان دهم. اینکه دولت پاکستان هنوز نتوانسته کاری انجام دهد مایه نگرانی است. در ۱۰ سال گذشته بیش از ۷۰۰ نفر از هزاره‌ها کشته شده‌اند که این یک رسوایی است.

این تظاهرات از سوی "ائتلاف مترقی هزاره" سازماندهی شده و صدها تن از هزاره‌های مقیم لندن و دیگر شهرهای انگلیس در آن حضور یافته‌اند. بسیاری از این افراد خود قربانی مستقیم حملاتی هستند که از سوی گروه‌های مسلح طرفدار القاعده و طالبان به نام" سپاه صحابه" و "لشکر جنگوی" هستند.

"سید اینیاد شاه" یکی از هزاره‌هایی است که از باز بودن دست تروریست‌ها در پاکستان انتقاد می‌کند و می‌گوید که لشکر جنگوی علنا اعلام کرده که شهر کویته را به قبرستان هزاره‌ها تبدیل خواهد کرد.

تظاهرکنندگان با ارسال یادداشتی به "واجد شمس الحسن" سفیر پاکستان در لندن به وی اعلام کرده‌اند که به دلیل بی توجهی مسئولین و بی‌نتیجه بودن گفت‌و‌گو‌های قبلی مجبور به برگزاری تظاهرات شده‌اند.

قوم هزاره پاکستان یکی از اقوام شیعه در این کشور است که به دلیل مواضع ممتاز خود همواره از سوی گروه‌های طرفدار طالبان و القاعده هدف حمله قرار گرفته است. در تازه‌ترین دور اقدامات بر علیه این قوم، گروه‌های مسلح ۸ نفر از هزاره‌ها را در شهر کویته پاکستان به قتل رساندند.