طبق نتایج نظرسنجی موسسه "راسموسن" ، برخلاف اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص پیروزی در جنگ علیه ترور، ۷۹ درصد از مردم آمریکا بر این باورند که مبارزه علیه تروریسم هنوز به پیروزی نرسیده است.

به گزارش فارس، هفته گذشته کارشناسان به اظهارات یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا که مدعی شده بود "جنگ علیه ترور تمام شده است" واکنش نشان دادند و به تازگی نتایج نظرسنجی موسسه "راسموسن" که روز گذشته منتشر شد، حاکی از آن است که ۷۹ درصد از مردم آمریکا معتقدند که جنگ علیه ترور هنوز پیروز نشده است.

بر اساس این گزارش، در حالیکه برخی مقامات دولت آمریکا به دیده پایان جنگ علیه ترور می‌نگرند اما اکثر مردم آمریکا نظر متقاوتی دارند. مدت زمان زیادی از مرگ "اسامه بن لادن" سرکرده القاعده می‌گذرد. در سراسر جهان، شبکه‌های تروریستی منهدم شده‌اند و رهبران آنها کشته شده‌اند و کمپ‌ها آموزشی آنها از بین رفته است اما "کال توماس" ستون نویس "اگزمینر" می‌گوید: تروریسم از یک نظام فکری و اعتقادی جریان می گیرد و تنها به واسطه کشته شدن چند تن از رهبران القاعده از بین نمی رود.

این گزارش با اشاره به نتایج این نظرسنجی اعلام کرد که مبارزه با ادامه تهدیدات تروریستی نیازمند نه تنها اتکا به ابزارالات مبارزه با ترویسم و تجهیزات اطلاعاتی همچون قانون "پاتریوت" است بلکه به همکاری‌های میان دولت فدرال و مقامات ایالتی و محلی و همچنین اعتماد دو جانبه و همکاری با جامعه مسلمانان سراسر آمریکا نیازمند است.