دبیر کل ناتو روز گذشته در سخنانی با تقدیر از اقدامات اخیر کشورهای اروپایی در همراهی با برنامه‌های نظامی این سازمان، خواستار توجه هر چه بیشتر اروپا به امنیت ناتو شد.

به گزارش فارس به نقل از "اندیشکده آتلانتیک"، "آندرس فوگ راسموسن" دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز گذشته از اروپا خواست تا به طور فعال در زمینه امنیت این سازمان فعالیت کند.

بر اساس این گزارش، راسموسن گفت: اروپا نمی‌تواند فقط به خود توجه داشته باشد. امروز مشکلات اقتصادی امکان دارد تا کشورهای اروپایی را به سوی درون‌گرایی سوق دهد اما در شرایط کنونی نیاز به اعتماد، نقوذ و عملکرد قاطع کشورهای اروپایی بیش از هر زمان دیگری شده است.

وی افزود: به همین دلیل است که کشورهای اروپایی باید سرمایه‌گذاری در توانمندی‌‌های نظامی را به صورت هوشمندانه و موثر افزایش دهند. همچنین باید نشان دهند که تمایل دارند تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنند.

دبیر کل ناتو در ادامه با استقبال از همکاری بیشتر اروپا در برنامه‌های ناتو گفت: امروز ما توانایی و خواست بیشتری در اروپا نسبت به ۲۰ سال گذشته داریم.در سالهای اخیر شمار نظامیان اروپایی که به مناطق بیشتری می‌روند، افزایش یافته است. حتی کشورهای کوچک شبیه به وطن من نیز در این زمینه توانایی خود را نشان داده‌اند.

راسموسن همچنین از همکاری نیروهای اروپایی در حمله نظامی سال گذشته به لیبی تقدیر کرد.