با وجود گذشت بیش از ۷ ماه از آغاز جنبش اشغال وال استریت در آمریکا و با وجود سرکوب‌های شدید از سوی پلیس آمریکا، این جنبش هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از وال استریت ژورنال، پس از آن که در فصل پاییز سال گذشته چندین تظاهرات به طور خود جوش در راستای جنبش اشغال وال استریت برگزار شد و در پی آن پلیس با خشونت اقدام به بازداشت شرکت کنندگان در این تظاهرات کرد، این گونه تصور می‌شد که جنش اشغال «وال استریت» ماهیت خود را از دست داده است، اما اکنون به نظر می‌رسد که فعالان این جنبش در صدد تغییر رویه خود برای ادامه جنبش هستند.

بر اساس این گزارش، اکنون فعالان جنبش اشغال وال استریت روش‌های خود را برای ادامه فعالیت جنبش تغییر داده‌اند، و این در حالی است که برای برگزاری تظاهرات در ماه آینده میلادی از سوی فعالان این جنبش برنامه‌ریزی شده است. تظاهراتی که برخی از سازمان دهندگان آن امیدوارند باعث رونق مجدد جنبش اشغال وال استریت شود.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی جنبش اشغال وال استریت منتشر شده است، مشخص شده است که حامیان این جنبش در نظر دارند برای اعتصاب سراسری در آمریکا در نخستین روز ماه می فراخوان اعلام کنند، و به این ترتیب بازگشت جنبش را به همگان اعلام کنند. این در شرایطی است که روز اول ماه می به طور سنتی یک روز مخصوص برای برگزاری راهپیمایی و تظاهرات است. همان روزی که اعضای جنبش اشغال وال استریت آن را با نام "روزی بدون ۹۹ درصد" نامگذاری کرده‌اند.

با وجود این، تظاهراتی که قرار است در روز اول می برگزار شود، یک تفاوت اساسی با تظاهرات‌های برگزار شده دیگر دارد، و آن این است که این تظاهرات از نظر قوانین آمریکا کاملا قانونی و دارای مجوز است.