اوباما روز گذشته در پاسخ به انتقادات جمهوری‌خواهان که سیاست‌های غلط اقتصادی وی را مورد انتقاد قرار دادده بودند اظهار کرد آنها علائمی از جنون دارند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «یو اس ای تودی»، پرزیدنت اوباما روز گذشته لفاظی‌های تبلیغاتی خود علیه جمهوری‌خواهان را شدت بخشید و گفت تصمیم آنها برای بازگشت به سیاست‌های اقتصادی زمان «جورج دبلیو بوش»، نوعی «جنون» است.

به گزارش این روزنامه، اوباما که در یک جلسه تبلیغاتی در شهر «پورتلند» در ایالت «اورگن» حضور داشت، گفت: «همان‌طور که می‌دانید این که آدم کاری را که می‌داند موثر نیست مرتبآ تکرار کند، یکی از علائم جنون است.»

بر اساس این گزارش، اوباما پیش از گفتن این سخنان اظهار کرد: «اگرما همچنان به سیاست اقتصادی منسوخ، فرسوده و قدیمی"هر کس برای خود" که طرف مقابل دارد با آن بازار گرمی راه می‌اندازد بچسبیم نمی‌توانیم در رقابت برای ایجاد مشاغل و کسب و کارهای جدید و تضمین امنیت طبقه متوسط برنده شویم.»

اوباما افزود: «این سیاست، چندین دهه قبل از دوران رکود بزرگ اقتصادی آزمون شد که در آن زمان جواب نداد. در دهه قبل هم این سیاست آزمایش شد که بازهم جواب نداد.»

«پاول ریان»، از جمهوری‌خواهان آمریکا که ریاست کمسیون بودجه مجلس آمریکا را به عهده دارد از سیاستهای اقتصادی اوباما انتقاد کرده و گفته بود سیاستهای هزینه‌ای و تنظیم بودجه اوباما باعث شده است آمریکا به سمت بیشترین میزان بدهی و نرخ بالای بیکاری حرکت کند.

به گزارش «یو اس ای تودی»، اوباما پیش از این در یک جلسه انتخاباتی دیگر در «برلینگتون» گفته بود اگر رئیس جمهورهای جمهوری‌خواه قبلی الان زنده بودند جمهوری‌خواهان امروز را به رسمیت نمی‌شناختند.

اوباما گفت: «"تدی روزولت" جمهوری خواه بود که خواستار وضع نظام پیشرفته مالیات بر درآمد شد؛ و باز یک رئیس جمهور جمهوری‌خواه به نام "آیزنهاور" بود که "سامانه بزرگراههای میان‌ایالتی" را ساخت.»

اوباما در میان خنده حضار ادامه داد: «اولین رئیس جمهور جمهوری‌خواه آمریکا، "لینکلن" موفق نمی‌شد خودش را به عنوان نامزد حزب جمهور‌خواهی که الان فعالیت می‌کند، معرفی کند. او تبدیل به...»

شدت خنده حضار به حدی بود که اوباما نتوانست صحبت‌هایش را تمام کند.