برخی منابع فلسطینی فاش کردند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درخواست مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین برای دیدار با وی را نپذیرفت.

به گزارش فارس، روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" به نقل از برخی منابع دیپلمات غربی نوشت که "محمود عباس" از تهدید برای انحلال تشکیلات خودگردان در صورت تداوم بن‌بست مذاکرات سازش دست کشیده است.

به گفته این منابع عقب‌نشینی عباس از تهدیدات خود تحت فشارهای "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا بوده است.

منابع فلسطینی نیز گزارش دادند نامه عباس که قرار است به "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ارسال شود دربردارنده تهدیدات مستقیم برای انحلال تشکیلات خودگردان نیست بلکه شامل اشاره تلویحی به این است که جامعه جهانی و رژیم اشغالگر مسئول انحلال تشکیلات خودگردان است.

به گفته این منابع "صائب عریقات" مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین ۱۰ روز پیش درخواست دیدار با نتانیاهو را کرد که این درخواست وی از سوی نتانیاهو رد شد.

بر اساس این گزارش قرار بود عریقات در این دیدار نامه رسمی تشکیلات خودگردان را به وی تحویل دهد که این نامه محتوی هشدار تشکیلات خودگردان بود مبنی بر اینکه در صورت عدم پاسخگوئی به مطالبات فلسطینیان، طرف فلسطینی به جامعه جهانی مراجعه کرده و وادار کردن اسرائیل به پذیرش مسئولیت خود در خصوص وضعیت کرانه باختری را خواستار خواهد شد.