دبیر كل حزب‌الله لبنان با تاكید بر اینكه راه حل نظامی در سوریه با موفقیت همراه نخواهد بود، خواستار در پیش گرفتن راه حل سیاسی و گفت‌وگو میان نظام حاكم سوریه و مخالفان این كشور شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبكه خبری الجزیره، سید حسن نصرالله، دبیركل حزب الله لبنان طی سخنانی از طریق ویدئو كنفرانس در مراسم افتتاح سالنی در یكی از مساجد ضاحیه جنوبی بیروت اظهار كرد: با توجه به وضعیت منطقه‌ای و بین‌المللی، سرنگونی نظام حاكم در سوریه با راه حل نظامی به پایان رسیده است. وضعیت میدانی نیز نشان می‌دهد كه مخالفان مسلح سوریه نمی‌توانند نظام حاكم را سرنگون كنند.

سید حسن نصرالله افزود: امید بستن به راه حل نظامی برای سرنگونی نظام حاكم در سوریه بی‌فایده است، پیامدهای سنگینی خواهد داشت و باعث افزایش تعداد قربانیان و زیان‌های جانی و مالی از دو طرف خواهد شد.

دبیركل حزب‌الله لبنان اظهار كرد: بحث فرستادن نیروهای عربی به سوریه نیز به پایان رسیده است.

وی با اشاره به موضوع اعطای تسلیحات نظامی به مخالفان سوریه اظهار كرد: این مساله خطری علیه كل سوریه خواهد بود. روشن است كه این مساله در سطح بین‌المللی به پایان رسیده همچنین در سطح عربی نیز در حال پایان یافتن است. در نشست سران كشورهای عربی نیز روشن بود كه نمی‌خواهند گزینه مسلح كردن مخالفان را در پیش بگیرند.

سید حسن نصرالله تصریح كرد: باید راه حل سیاسی مبتنی بر گفت‌وگو میان نظام حاكم سوریه و مخالفان و همچنین توافق بر سر اصلاحات جدی و واقعی و اجرای این اصلاحات در پیش گرفته شود.

وی با تاكید بر اینكه راه حل سیاسی از طریق گفت‌وگو و اصلاحات تنها راه حلی است كه امنیت و ثبات منطقه را حفظ خواهد كرد، افزود: راه حل‌های غیر از راه حل سیاسی به نفع سوریه و منطقه نخواهد بود بلكه به نفع اسرائیل و همه آن‌هایی كه می‌خواهند منطقه را از هم بپاشند، است.