در آستانه برگزاری راهپیمایی جهانی حمایت از قدس، نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی در مرز با اردن مستقر شده‌اند.

به گزارش فارس، یک منبع نظامی اسرائیلی در همین راستا گفت: تمام نیروهای مرزی اسرائیل در حالت آماده باش هستند و خود را آماده مقابله با هرگونه برخورد احتمالی با تظاهرات کنندگان می‌کنند.

وی افزود: بر اساس تحلیل های اطلاعاتی، فرماندهان ارشد نظامی اسرائیل تصمیم به این آماده باش گرفته اند و تا پایان کامل مراسم، به این حالت ادامه خواهند داد.

این نظامی ارشد صهیونیستی تصریح کرد: هرچند روشن است که تظاهرات کنندگان قصد قانون شکنی و ورود به مرزهای اسرائیل را ندارند ولی ما خود را آماده هرگونه برخورد احتمالی کرده ایم.

بر اساس اعلام این منبع نظامی اسرائیل، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای دیگر کشورها از جمله لبنان و سوریه نیز مستقر شده اند و تمام وسایل لازم جهت برخورد احتمالی با تظاهرات کنندگان را در اختیار دارند.

در همین راستا، ۲۵۰۰ حامی مساله فلسطین اعلام کرده اند که روز جمعه از کشورهای مختلف وارد فلسطین خواهند شد تا در تظاهرات این روز مشارکت کنند.

بر اساس اعلام روزنامه "جروزالم پست"، این افراد از ۱۵ کشور هستند و از طریق فرودگاه بن گوریون وارد فلسطین خواهند شد.

سال گذشته، در چنین روزی، پلیس رژیم صهیونیستی ده ها تن از حامیان مساله فلسطین از کشورهای اسپانیا، انگلیس، آمریکا، ایتالیا و سوئیس جهت شرکت در تظاهرات روز قدس وارد سرزمین‌های اشغالی شدند دستگیر کرد و مانع از مشارکت آنان در مراسم شد.