نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین در دیدار با هیئت پارلمانی مصر در غزه تاکید کرد که غزه نزدیک‌ترین راه رسیدن به قدس است.

به گزارش خبرنگار فارس از غزه، "اسماعیل هنیه" در دیدار با هیئت پارلمانی مصر که به منظور اطلاع از اوضاع و بحران نوار غزه به این منطقه سفر کرده است، گفت: دولت و ملت فلسطین به حقوق فلسطینیان پایبند هستند و تحت هیچ شرایطی از حقوق خود بویژه حق بازگشت چشم‌پوشی نخواهند کرد.

وی بار دیگر بر پایبندی به گزینه مقاومت و پایداری به عنوان گزینه راهبردی برای آزادسازی سرزمین فلسطین تاکید کرد.

هنیه با اشاره به بن‌بست مذاکرات سازش اظهار داشت: شکست مذاکرات سازش نشان داد که بازپس‌گیری حقوق فلسطینیان از طریق مذاکرات غیرممکن است و بهترین راه‌حل مقاومت است.

وی افزود: ما به وحدت فلسطینیان، تحقق آشتی و پایان دادن به اختلافات و دودستگی‌ها پایبند هستیم و مصر نیز در این زمینه نقش بزرگی را ایفا کرد.

هنیه بار دیگر تاکید کرد که قضیه فلسطین قضیه عربی-اسلامی است و ما امیدهای زیادی به مصر و بهار عربی داریم و ملت فلسطین نسبت به تحرک مصر برای پایان دادن به بحران‌های غزه امیدوار است.

وی از تلاش‌های پارلمان مصر قدردانی و به مواضع ملت این کشور بویژه اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره اشاره کرد.

نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین همچنین از اینکه هیئت مصری در راهپیمایی جهانی الی بیت‌المقدس شرکت می‌کند، تقدیر و تشکر کرد و افزود: این مشارکت نشان می‌دهد که مصری‌ها برای ملت فلسطین و اهالی قدس اهمیت قائل هستند و ما امیدوار هستیم که غزه نزدیک‌ترین راه به قدس باشد.