جوانترین همسر "اسامه بن لادن" با افشای اطلاعات دیگری از زندگی خصوصی اش، از وجود ۵ خانه امن متعلق به وی برای سفرهایش به مناطق مختلف پاکستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه هندی ایندین اکسپرس، "امل احمد عبدالفاتح" جوانترین همسر "اسامه بن لادن" در بازجویی های خود جزئیات دیگری از زندگی رهبر القاعده را در اختیار دستگاه امنیتی پاکستان قرار داده است.

بر این اساس بن لادن در طول ۹ سال زندگی مخفیانه خود پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در شهرهای مختلف پاکستان اقامت کرده و دست کم ۵ خانه امن در این کشور داشته است.

عبدالفاتح ۳۰ ساله که آخرین همسر رهبر القاعده است تا زمان مرگ وی در ۵۴ سالگی بدست نیروهای یگان ویژه ارتش آمریکا موسوم به Navy SEAL در حومه اسلام آباد در کنار وی بوده است.

این زن یمنی الاصل در بیان علت موافقتش با ازدواج با رهبر القاعده می گوید آرزو داشته که با یک مجاهد ازدواج کند، به همین دلیل پس از ازدواج در جولای ۲۰۰۰ به شهر کراچی رفته و چند ماه بعد به همراه همسرش به مقر القاعده در حومه شهر قندهار افغانستان نقل مکان می کند.

به گفته وی حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ موجب از هم پاشیدن خانواده بن لادن شده زیرا در پی حوادث پس از آن وی ناچار شده به همراه دختر نوزادش "صفیه" و با سرپرستی پسر بزرگ بن لادن "سعد" به کراچی بازگردد.

گفتنی است بن لادن در روز اول ماه می ۲۰۱۱ در مخفیگاه خود در منطقه ابوت آباد واقع در نزدیکی اسلام آباد هدف گلوله نظامیان آمریکایی قرار گرفته و کشته شد. در این عملیات همچنین امل عبدالفتاح و دختر ۱۰ ساله اش به اسارت آمریکایی ها در آمدند.