به دنبال صدور حكم دولت عراق مبنی بر انتقال بقایای جسد صدام به مكان دیگر خانواده وی نسبت به این اقدام دولت عراق هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبكه الجزیره رغد صدام، دختر صدام دیكتاتور پیشین عراق با صدور بیانیه‌ای كه از طرف خانواده صدام منتشر شده است به دولت عراق هشدار داد كه انتقال بقایای جسد صدام از شهر تكریت به مكان دیگری قابل قبول نیست.

وی در این بیانیه با محكوم كردن دولت عراق به اقدامات ظالمانه علیه خانواده صدام و محل دفن دیكتاتور پیشین عراق آورده است: چنین اقداماتی نشان دهنده خشم و كینه دولت عراق از صدام و خانواده او است.

در این بیانیه همچنین از شیوخ قبایل عراق و طرفداران صدام در این كشور خواسته شده تا برای جلوگیری از اجرای این حكم دولت اقدامات جدی انجام دهند و در مقابل دولت بایستند.

رغد و حلا دو دختر صدام هم اكنون در امان، پایتخت اردن زندگی می‌كنند و تحت حمایت دولت پادشاهی این كشور قرار دارند. شیخ قبیله صدام روز گذشته اعلام كرد كه دستوری از سوی مقامات دولتی عراق دریافت كرده اند كه بر اساس آن از آنها خواسته شده تا بقایای جسد صدام را از محل دفن وی در روستای العوجه واقع در شهر تكریت مركز استان صلاح الدین خارج كنند و به مكان دیگری انتقال دهند.

این دستور به امضای عدنان الاسدی، سرپرست وزارت كشور عراق رسیده بود و به مقامات محلی این استان نیز ابلاغ شده است.

صدام به همراه عدی و قصی دو فرزندش و تعدادی از نزدیكانش در شهر تكریت مدفون شده اند و قبر ستانی اختصاصی از سوی قبیله وی برای آنها احداث شده است.