محققان تبریزی موفق به طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین مدرن و سنگین وزن شدند.

رضا داننده حكم آباد، دانشجوی خلبانی سازمان هواپیمایی كشوری در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری ایسنا، خاطرنشان كرد: بدنه این هواپیما كاملا به صورت بومی با استفاده از انواع چوب در تبریز طراحی و ساخته شده است. این هواپیما از نظر قیمت و هزینه‌های پروازی از مشابه‌های خارجی خود ارزان‌تر بوده و از مقاومت بالایی برخوردار است.

وی درباره مشخصه‌های هواپیمای بدون سرنشین «شاپرك»گفت: طول بال این هواپیما چهار متر، طول بدنه، ۲۶۰ سانتی متر و ارتفاع آن ۸۶ سانتی متر است و دارای یك موتور دو زمانه دو سیلندر ۱۱۶ سی سی است كه بیشینه وزن برخاست این هواپیما ۵۵ كیلوگرم است.

داننده حكم آباد افزود: این هواپیما می‌تواند در باندهای آسفالت، خاكی، ‌چمن و ... نشست و برخاست كند. سرعت برخاست این هواپیما از زمین ۳۵ تا۳۰ knot (حدود۶۴ كیلومتر بر ساعت) بوده و سرعت نشست این هواپیما knot ۳۰ است همچنین دارای سرعت كروز knot ۸۵ معادل ۱۵۸ كیلومتر بر ساعت و حداكثر سرعت پرواز این هواپیما knot ۱۳۰ است.

وی با بیان اینكه این پرنده توانایی پرواز در هر شرایط آب و هوایی در شب و روز را دارد، تصریح كرد: هواپیمای بدون سرنشین «شاپرك» می‌تواند تا ارتفاع ۱۵ پا(پنج كیلومتر) اوج بگیرد و برد عملیاتی این هواپیما ۵۰ كیلو متر است و می‌تواند بدون سوخت گیری به مدت ۳.۵ ساعت به پرواز خود ادامه دهد.

داننده حكم آباد خاطرنشان كرد: این هواپیما توانایی حمل بار به میزان هشت كیلوگرم را دارد و می‌توان این هواپیما را در مدت زمان كمتر از ۲۰ دقیقه عملیاتی كرد و به پرواز درآورد. یكی از ویژگی‌های این پرنده، قابلیت ادامه پرواز با خلبان خودكار (AUTOPILOT) است.

به گفته وی، هواپیما دارای سه دوربین نصب شده در بدنه است كه توانایی همزمان ارسال تصویر به صورت زنده (online) به ایستگاه زمینی و ذخیره (save) تصاویر در هواپیما را دارد.

وی ادامه داد: از دیگر توانایی‌های قابل توجه این پرنده می‌توان به توانایی پرواز در ارتفاع پایین، هزینه پرواز اندك، تعمیر و نگهداری سریع و قیمت تمام شده پایین‌ اشاره كرد.

داننده حكم آباد ادامه داد: انجام ماموریت نظامی، حفاظت جنگل و مرزبانی، كنترل ترافیك شهری و جاده‌‌یی، استفاده در امداد و نجات، تحت نظر گرفتن و حفاظت از كانال كشی‌های نفت، حمل بار، پروازهای نمایشی و نمادین در جشن‌های ملی كشور و تصویربرداری از جمله كاربردهای این هواپیمای بدون سرنشین است.

وی در پایان با بیان اینكه این هواپیمای بدون سرنشین با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه تبریز عملیاتی شده است، اظهار امیدواری كرد كه با حمایت‌های مالی بتوان هواپیماهای بسیار مدرن و پیشرفته در سرعتهای زیاد و بردهای بالا را در كشور ساخت و به تولید انبوه رساند.

به گزارش ایسنا، مهندس محمدرضا سجادی، كارشناسی ارشد مكاترونیك دانشگاه تبریز و مهندس محمدحسین داننده حكم‌آباد، دانشجوی رشته مكانیك دانشگاه آزاد اسلامی تبریز از دیگر اعضای گروه سازنده هواپیمای بدون سرنشین شاپرك هستند.