آمریكا گزارش یكی از رسانه‌های روسی را مبنی بر این كه هیلاری كلینتون از روسیه خواست به ایران هشدار دهد كه با "آخرین شانسش" برای حل دیپلماتیك موضوع هسته‌یی‌اش روبه‌رو است، انكار كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویكتوریا نولند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره گزارشی كه روز چهارشنبه در روزنامه روسی كامرسانت منتشر شد گفت: هیلاری كلینتون (وزیر امور خارجه آمریكا) از طریق سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هشداری برای مقامات ایران نفرستاد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، او در پاسخ به این كه آیا كلینتون در گفت‌وگوهای روز دوشنبه‌اش با لاوروف از كلمه "آخرین" استفاده كرد؟ جواب داد، وی از این صفت در دیدارش استفاده نكرد.

روزنامه كامرسانت روز چهارشنبه به نقل از یك منبع دیپلماتیك روسی گفت كه آمریكا از روسیه خواسته است كه به دولت ایران هشدار دهد كه مذاكرات آینده با گروه ۱+۵ درباره برنامه هسته‌یی تهران "آخرین شانس" ایران خواهد بود.

كامرسانت در گزارشی نوشت: آمریكایی‌ها تاكید دارند كه این نشست آخرین شانس برای تهران است. منبع كامرسانت گفت كه چنین موضعی توسط هیلاری كلینتون در مذاكراتش با سرگئی لاوروف مطرح شد. كلینتون علاوه بر آن از همتای روسش خواست این پیام را به مقامات ایران كه آمریكا هیچ‌گونه ارتباطی با آن‌ها ندارد برساند.

الكساندر لوكاشویچ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت كه نمی‌تواند اطلاعاتی را كه در كامرسانت ارائه شده انكار یا تایید كند. وی به جزییات اشاره‌ای نكرد.