یك روزنامه الجزایری از تلاش‌های دختر دیكتاتور مخلوع لیبی برای پناهندگی در اردن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه الجزایری النهار الجدید در آخرین شماره خود نوشت: عایشه قذافی، دختر معمر قذافی، دیكتاتور مخلوع لیبی اخیرا تماس‌هایی را با مسئولان بلندپایه اردنی برقرار كرده تا بتواند موافقت مسئولان این كشور را برای پناهندگی در اردن جلب كند.

این روزنامه نوشت: این اقدام عایشه در پی اعمال فشار و سختگیری‌های دولت الجزایر علیه وی بوده است.

بنا به نوشته این روزنامه، احتمالا دولت اردن به دلایل بشر دوستانه و در صورتی كه عایشه قذافی به اتهام دست داشتن در جنایت‌های جنگی تحت پیگرد بین‌المللی نباشد با این درخواست عایشه قذافی موافقت كند.

همچنین روزنامه النهار الجدید عنوان داشت: دلیل این انتخاب عایشه قذافی این است كه دولت اردن بارها با تحویل رغد صدام دختر صدام به مسئولان عراقی مخالفت كرده است و احتمالا زمانی كه دولت جدید لیبی هم از این كشور درخواست تحویل عایشه قذافی را كند مسئولان اردنی با این درخواست مخالفت كنند.

روزنامه مذكور همچنین نوشت: عایشه قذافی در نظر دارد كه اداره سرمایه‌‌گذاری‌های بین‌‌المللی خانوادگی‌‌اش را در بیشتر كشورهای جهان به دست بگیرد.

در همین حال شماری از ساكنان منطقه الزنتان با برگزاری تظاهراتی گسترده خواهان محاكمه سیف الاسلام قذافی، پسر قذافی و خواهرش عایشه قذافی شدند. این تظاهرات با حضور شماری از رهبران انقلاب هفدهم فوریه برگزار شد.