شبکه حقوق بشر سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که عربستان و قطر از جمله کشورهای مرتجعی هستند که از اقدامات تروریستی و خشونت‌های مسلحانه در سوریه حمایت می‌کنند.

به گزارش فارس، شبکه حقوق بشر سوریه در بیانیه‌ای بر ضرورت آشکار شدن پشت پرده اقدامات تروریستی و خشونت مسلحانه در سوریه تاکید کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از این بیانیه اعلام کرد که این اقدامات تروریستی را گروه‌های تروریستی مسلح از طریق بیانیه‌ها و همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی درباره سوریه انجام می‌دهند.

در این بیانیه که پس از نشست فوق‌العاده شبعه الساحل این شبکه صادر شد، آمده است که از زمان آغاز ناآرامی‌ها هنوز هدف اقدامات تروریستی و خشونت مسلحانه گروههای مسلحی قرار می‌گیرد که مرتجهان عرب و در رأس آن قطر، عربستان و معارضان خارج‌نشین سوریه مانند شورای استانبول [شورای ملی مخالفان سوریه در ترکیه] و دیگر طرف‌های آمریکایی و فرانسوی از آن حمایت می‌کنند.

شبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد که یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش حرکت حقوق بشری عربی و جهانی، فروش وجدان انسانی است که منابعی در خلیج [فارس] و آمریکا به آن اعتراف کرده‌اند.

عربستان و قطر علاوه بر حمایت پنهان از گروهک‌های مسلح در سوریه در ماه‌های گذشته، در یک ماه گذشته این سیاست را علنی کرده‌اند و در چندین مناسبت خواستار حمایت مالی و تسلیحاتی از گروهک‌های مسلح در سوریه شده‌اند.