رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی تبلیغاتی با انتقاد از جمهوری‌خواهان این کشور اعلام کرد که ایالات متحده به قدرت اقتصادی خود باز می گردد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، "باراک اوباما" که شب گذشته در هوستون سخنرانی می کرد با انتقاد از جمهوریخواهان که برنامه های اقتصادی او را سرزنش می کنند گفت : گویا شما دچار نسیان شده و فراموش کرده اید چه عواملی موجب بروزی بحران اقتصادی در آمریکا شد، اما با این حال اقدامات اصلاحاتی نتیجه داده و آمریکا در حال بازگشت است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت : شرایط اقتصادی در حال بهبود یافتن است. جمهوریخواهان فکر می کنند مردم فراموشکار هستند . آنها فکر می کنند شما فراموش کردید که در دوران حکومت آنها وضعیت اقتصادی چگونه بود و چه عواملی موجب شد تا مردم امریکا در این وضعیت باشند.

اوباما که برای رقابت با رقیبان جمهوریخواه خود در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری راه دشواری پیش رو دارد برای توفیق یافتن در این راه بهبود شرایط اقتصادی را هدف خود قرار داده و در این راه ظرف چند ماه اخیر با ایجاد مشاغل جدید و تدوین قوانین جدید در بخش بهداشت توانسته اندکی از انتقادات داخلی را از خود کاهش دهد.

علاوه بر آن وضعیت جمهوریخواهان نیز به گونه ای است که هنوز از میان چهار نامزد کسی نتوانسته خود را به عنوان نامزد اصلی رقابت با اوباما معرفی کند.