طی چند حمله تروریستی و انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در عراق، دست‌کم ۱۴ تن کشته و ۲۱ نفر از جمله دو محافظ وزیر سازندگی و اسکان زخمی شدند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیرهٔ"، طی انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در "تلعفر" واقع در شمال عراق ۱۲ تن کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر طی یک حمله تروریستی و انتحاری دیگر در منطقه "هیت" در غرب عراق دو تن کشته و ۴ نفر زخمی شدند.

یک مقام مسئول امنیتی محلی در تلعفر اظهار داشت: یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک رستوران منفجر شد و پس از چند دقیقه یک مهاجم انتحاری خود را در میان جمعیت منفجر کرد.

وزارت کشور نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که چند محله تجاری در تلعفر مورد حمله تروریستی قرار گرفت و طی انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده، ۷ تن کشته و ۱۴ نفر زخمی شدند.

یک منبع دیگر در وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت که طی این حمله ۱۲ تن کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند.

عراق، دوشنبه گذشته نیز شاهد چند حمله مسلحانه و کشته شدن ۲۸ پلیس بود.

پایگاه خبری "السومریهٔ نیوز" نیز نوشت که طی حملات مسلحانه و انتحاری متعدد در استان‌های مختلف عراق ۴۹ نفر کشته و زخمی شده‌اند.

سوء قصد نافرجام به جان وزیر سازندگی و اسکان عراق

"محمد صاحب الدراجی" وزیر سازندگی و اسکان عراق دیروز مورد حمله تروریستی قرار گرفت اما توانست جان سالم به در برد.

بر اساس این گزارش یک خودروی بمب‌گذاری شده در جنوب بغداد، خودروی این وزیر را هدف قرار داد که طی آن ۲ نفر از محافظان الدراجی زخمی شدند.

دفتر اطلاع‌رسانی او اعلام کرد که این خودروی بمب‌گذاری شده، خودروی محمد صاحب الدراجی را که در حال عبور از یکی از مناطق جنوب بغداد بود، هدف قرار داد اما خوشبختانه او هیچ آسیبی ندید.

دستگیری ۵۹ تروریست تحت تعقیب

نیروهای امنیتی عراق دیروز موفق شدند که ۵۹ فرد تحت تعقیب را در استان‌های "صلاح الدین"، "الدیالی"، "کرکوک"، "واسط" و "دهوک" را پس از شناسایی، دستگیر کنند.