اسیر فلسطینی كه به دلیل اعتصاب غذای ۶۶ روزه و بیماری در بیمارستانی در اراضی اشغالی بستری است، تهدید به بازگشت به زندان شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، رنده عدنان، همسر خضر عدنان، اسیر فلسطینی كه در اعتراض به بازداشت اداری‌اش ۶۶ روز دست به اعتصاب غذا زده بود اعلام كرد، بیمارستان زیف كه همسرش در آن بستری است، تهدید كرده عدنان را طی چند روز آینده به زندان باز می‌گرداند.

وی افزود: من روز دوشنبه با فرزندانم به ملاقات همسرم در بیمارستان زیف رفتم اما مسئولان اسرائیل به دختر بزرگم اجازه ندادند كه پدرش را ملاقات كند و تهدید كردند كه طی چند روز آینده همسرم را به زندان باز می‌گردانند.

رنده گفت: اقدام مسئولان اسرائیلی برای انتقال همسرم به زندان در حقیقت نقض توافقی است كه بر اسان آن، وی به اعتصاب غذای ۶۶ روزه‌اش پایان داد و بنا بود تا زمان آزادی‌اش در ۱۷ آوریل در بیمارستان بماند.

همسر عدنان، درباره اوضاع جسمی وی گفت: عدنان در اوضاع جسمی نامطلوبی به سر می‌برد و حاضر به انجام عمل جراحی نیست، هر چند كه پزشك معالجش بر ضرورت انجام عمل جراحی تاكید دارد.

رنده در ادامه به نارضایتی همسرش از مسئولان بیمارستان به خاطر بی‌توجهی به تغذیه وی و اوضاع جسمانی‌اش اشاره كرد و از كمیته بین‌المللی صلیب سرخ خواست به ملاقات همسرش بیایند تا از اوضاع وی آگاه شوند.

همسر این اسیر فلسطینی در پایان خواهان حمایت از هناء الشلبی دومین اسیر فلسطینی كه از ۱۸ روز پیش در اعتراض به سیاست بازداشت اداری‌اش دست به اعتصاب غذا زده، شد.