یك نویسنده فرانسوی در كتاب خود مدعی شد، نیكولا ساركوزی و رقیب انتخاباتی‌اش فرانسوا اولاند با یكدیگر پسر عمو هستند و جد بزرگ آنها یك دهقان در قرن هفدهم است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، نیكولا ساركوزی، رئیس‌جمهور فرانسه كه قصد دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۲ فرانسه شركت كند، با یك رقیب سرسخت به نام فرانسوا اولاند مواجه است.

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در ماه مه برگزار می‌شود.

ژان لوئیس بیوكارنو، نویسنده كتاب "جهان سیاست" در كتاب خود ادعا كرده، ساركوزی و اولاند با یكدیگر پسرعمو هستند.

در این كتاب آمده است: جد ساركوزی و اولاند یك دهقان به نام كلوید لابولی برتی بوده كه حدود ۴۰۰ سال پیش در دامنه‌های رشته ‌كوه آلپ در فرانسه زندگی می‌كرده است.

نویسنده این كتاب مدعی شده، جد ساركوزی و اولاند این دهقان بوده كه در یك روستای كوچك به نام "سنت ژنیكس سور گویه" در نزدیكی مرز سوئیس زندگی می‌كرده است.

به گفته این نویسنده، شجره‌نامه ساركوزی به "پییر" یكی از پسران لابولی برتی می‌رسد و شجره‌نامه اولاند به پسر دیگر این دهقان می‌رسد.

در ادامه این كتاب آمده است: در قرن ۱۹ یكی از اعضای خانواده لابولی برتی موفق شد با اختراع كیك معروف فرانسوی لابولی جایگاه اجتماعی این خانواده را ارتقا بخشد.

روزنامه فرانس سوآر نوشته است: آن‌طور كه ساركوزی و اولاند در كمپین‌های انتخاباتی به یكدیگر حمله می‌كنند، این تصور را در ذهن ایجاد می‌كنند كه این دو فرد هیچ وجه مشتركی با یكدیگر ندارند، اما هم‌اكنون مشخص شده كه جد آنها یك نفر است.