رهبر جامعه آرژانتینی‌های برزیل هشدار داد: معترضان آرژانتینی كه خواهان بازگرداندن جزایر فالكلند به این كشور هستند قصد دارند تا در سفر شاهزاده انگلیسی در چند روز آینده به برزیل اخلال ایجاد كنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، اوسوالدو سیكاردی، رئیس باشگاه كلوپ آرژانتینو در شهر ریودوژانیرو اظهار داشت كه سفر سه روزه‌ پرنس هری به برزیل در حالی كه چند هفته به سی‌امین سالگرد آغاز جنگ فالكلند باقی مانده در وضعیت بسیار بدی انجام می‌شود.

وی از آرژانتینی‌های شهر ریودوژانیرو خواست تا با مقابله كردن با این سفر خشم خود را نسبت به جزایر فالكلند كه آن را مالویناس می‌نامند، نشان دهند.

شاهزاد هری ۲۷ ساله قرار است روز جمعه در اقدامی دیپلماتیك با هدف بهبود روابط انگلیس با كشورهای آمریكای لاتین وارد ریودوژانیرو شود.

وی هم اكنون در كشور بلیز در آمریكای مركزی به سر می‌برد.

وی در سفر به ریودوژانیرو در نخستین اقدام در مراسمی در یك كوه معروف این شهر به نام كوه شوگرلوف حضور پیدا خواهد كرد.

سیكاردی عنوان كرد: از نظر من سفر شاهزاده هری به برزیل درست پس از انجام رزمایش‌های نظامی در جزایر مالویناس یك تصمیم بسیار تاسف بار است كه در وضعیت بسیار بدی انجام می‌شود.

وی افزود: هری می‌تواند هر زمانی كه دوست داشته باشد اگر كه انگیزه‌اش تنها برگزاری جشن برای ملكه انگلیس است، به برزیل بیاید. اما به وضوح وی انگیزه فراتری دارد و آن تلاش برای تغییر موضع برزیل در رابطه با جزایر مالویناس است.