وزیر اطلاع‌رسانی سوریه با تاكید بر اجرای اصلاحات در این كشور اعلام كرد كه از آغاز حوادث كشورش حل و فصل سیاسی اوضاع و اجرای اصلاحات گسترده بر اساس زمان‌بندی در دستور كار مقامات سوری بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، عدنان محمود،‌ وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در دیدار با هیاتی از پارلمان اوكراین عنوان داشت: دمشق از آغاز حوادث در سوریه حل و فصل سیاسی اوضاع و اجرای برنامه‌های اصلاحاتی گسترده را براساس زمان‌بندی مشخص در دستور كار خود داشته و همه‌پرسی انجام شده در سوریه نیز در چارچوب همین جدول زمانی قرار دارد.

وی با تاكید بر اهمیت دیدار هیات اوكراینی از سوریه تصریح كرد: دیدار هیات اوكراینی از سوریه باعث می‌شود كه این هیات از حقیقت آنچه كه در سوریه در حال جریان است اطلاع یابد و عملیات تروریستی گروه‌های مسلح كه از سوی برخی كشورها حمایت می‌شوند را با چشم خود از نزدیك ببیند.

وی در خصوص تحریم‌های اقتصادی علیه سوریه نیز گفت: تحریم‌هایی كه كشورهای غربی، آمریكا و برخی كشورهای عربی علیه سوریه به راه انداختند به ضرر ملت سوریه است و زندگی را برای آنها سخت می‌كند.

از سوی دیگر، آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی شد: اسرائیل آماده است تا كمك‌هایی بشردوستانه برای ملت سوریه ارسال كند.

وی عنوان داشت: اگر جامعه جهانی از اسرائیل بخواهد تا به سوریه كمك كند، اسرائیل برای ارسال كمك جهت یاری رساندن به غیرنظامیان سوریه آماده است!

لیبرمن همچنین از جامعه جهانی خواست تا به اعمال‌فشارهایش علیه دولت روسیه ادامه دهد تا این كشور به حمایت خود از سوریه پایان دهد.

در همین حال شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر كویت طی حكمی پنج میلیون دلار از اموال خود و خانواده آل صباح را برای كمك به ملت سوریه و آسیب‌دیدگان حوادث این كشور اختصاص داد.

رئیس هیات خیریه كویت در این خصوص گفت: این كمك برای حمایت از ملت سوریه است و در راستای حمایت دولت كویت از ملت‌های دوست و برادر انجام می‌شود.