رئیس رژیم صهیونیستی در كنفرانس آیپك عنوان داشت كه آمریكا دوست تل‌آویو به شمار می‌آید و رئیس جمهوری آمریكا بر پایبندی شدید خود بر روابط واشنگتن ـ تل‌آویو تاكید كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی در سخنان خود در كنفرانس سالانه كمیته امور عمومی آمریكا و اسرائیل (آیپك) عنوان داشت: باراك اوباما، رئیس جمهوری آمریكا دوست اسرائیل در كاخ سفید است.

وی در ادامه افزود: اوباما شدیدا و عمیقا به اسرائیل پایبند است و تحت رهبری وی ائتلاف امنیتی میان واشنگتن و تل‌آویو به بالاترین حد خود رسیده است.

پرز همچنین عنوان داشت: این مساله انعكاس دهنده ارزش‌هایی است كه آمریكا را تبدیل به كشوری بزرگ و اسرائیل را نیز امن كرده است.

باراك اوباما نیز در سخنان خود در این كنفرانس بار دیگر بر حمایتش از اسرائیل تاكید كرد.

وی در ادامه افزود: من طی سه سال گذشته كه در پست ریاست جمهوری بودم به اسرائیل كمك كردم و این مساله با وجود اختلافات سیاسی صورت گرفت.

اوباما همچنین عنوان داشت: طی روزهای آینده منتظر باشید تا رقبای جمهوری خواه از پایبندی‌شان بر روابط آمریكا و اسرائیل سخنان بسیاری بگویند اما شما می‌توانید پایبندی من را بر این مساله در اقداماتم ببینید چرا كه طی سه سال اخیر به وعده‌های خود در قبال اسرائیل پایبند بوده و در تمام لحظات حساس ما تكیه‌گاهی برای اسرائیل بوده‌ایم.