رئیس‌جمهوری یمن با تاكید بر مشاركت همه یمنی‌ها در روند سیاسی آینده این كشور تصریح كرد: گفت‌وگوهای ملی فراگیر اولویت ما در مرحله انتقالی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط عنوان داشت: گفت‌وگوی فراگیر ملی در اولویت كارهای ما برای مرحله انتقالی محسوب می‌شود و هیچ‌یك از اقشار ملت در این گفت‌وگوها كنار گذاشته نمی‌شوند و همه گروه‌های سیاسی و احزاب مختلف در آن شركت خواهند داشت.

وی با تاكید بر ضرورت بازسازی ساختار نیروهای مسلح و امنیتی كشور گفت: ساختار نیروهای امنیتی و مسلح كشور باید توسط یك كمیته نظامی و با كمك كشورهای دوست بازسازی شود.

وی در این مصاحبه كه اولین مصاحبه با نشریات محسوب می‌شود، گفت: برنامه‌های ما براساس منافع ملی است و باید برای اجرای آنها تلاش بسیار از خود نشان داد و همگان باید برای موفقیت آن تلاش كنند.

منصور هادی با اشاره به دولت توافق ملی یمن گفت: روابط من با نخست‌وزیر در چارچوب روابط هم‌تیمی است و هر دوی ما و دولت "نجات ملی" خود را وقف موفقیت سیاسی و آشتی ملی در یمن كرده‌ایم.

وی در خصوص چگونگی نظام سیاسی یمن در آینده گفت: نظام سیاسی آینده یمن و دولت این كشور چیزی است كه یمنی‌ها طی گفت‌وگوهای فراگیر ملی كه پیش‌بینی می‌شود در ماه جاری آغاز شود، تعیین می‌كنند.

رئیس‌جمهوری جدید یمن ادامه داد: یمن به مبارزه با القاعده در داخل خاك خود ادامه می‌دهد و القاعده با بهره‌گیری از شرایط سیاسی و امنیتی موجود و با استفاده از اتباع بیگانه از كشورهای مختلف در یمن در حال فعالیت است.

وی با تاكید بر ضرورت بازسازی اقتصاد یمن تصریح كرد: اقتصاد یمن مرحله دشواری را طی می‌كند و باید به نحو احسن بازسازی شود.

منصور هادی در خصوص مساله حوثی‌ها و پیوستن آنها به روند سیاسی یمن عنوان داشت: حوثی‌ها پیام‌هایی برای ما ارسال كرده‌اند كه نشان می‌دهد آنها قصد دارند در مذاكرات برای آینده یمن شركت كنند و ما نیز به نوبه خود آنها را تشویق می‌كنیم كه به روند سیاسی كشور بپیوندند.

وی ادامه داد: دولت جدید یمن آغوش خود را برای همه گروه‌ها و بخش‌های جامعه یمن باز كرده است تا یمن از بحران سال گذشته خود خارج شود.